O NAS

Siedziba Gremi Media SA

Co oferujemy?

MEDIA

Rzeczpospolita to ogólnopolski dziennik ekonomiczno-prawny i jedyna w Polsce gazeta konserwatywno-liberalna. Ukazuje się sześć razy w tygodniu. W soboty jako weekendowe wydanie „Plus Minus” składające się z tekstów o charakterze cywilizacyjnym, literackim, obyczajowym i metapolitycznym.

Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” to ogólnopolski dziennik specjalistyczny, który na celowniku ma giełdę i cały rynek kapitałowy. Ukazuje się sześć razy w tygodniu.

Uważam Rze Historia to miesięcznik poświęcony nieznanym kartom historii, ciekawym postaciom z przeszłości, korzeniom nowoczesności. Ukazuje się w każdy trzeci czwartek miesiąca.

DIGITAL

rp.pl to jeden z najchętniej czytanych serwisów dzienników ogólnopolskich w kategorii Biznes-Finanse-Prawo. Użytkownicy znajdują tu najświeższe informacje z kraju i ze świata, wiadomości ekonomiczne, prawne i regionalne. Strona dostosowana jest do wszystkich urządzeń i czytników treści, a dodatkowo „Rzeczpospolitą” można czytać dzięki aplikacji mobilnej.

parkiet.com to serwis dla inwestorów i dla wszystkich oszczędzających, którzy chcą wiedzieć, jakie zyski przynoszą fundusze inwestycyjne, które obligacje kupić, jakie lokaty i ubezpieczenia przyniosą zysk. Na bieżąco relacjonujemy i komentujemy najważniejsze wydarzenia na rynkach finansowych, w tym ze spółek giełdowych. Strona dostosowana jest do wszystkich urządzeń i czytników treści.

historia.uwazamrze.pl to serwis dla osób zainteresowanych historią, nieznanymi dotąd faktami, sensacyjnymi wydarzeniami z przeszłości, poświęcony postaciom i wszystkim ważnym momentom, które wpływają na kształt obecnej polityki i ekonomii na świecie.

eKiosk to innowacyjny kiosk internetowy z prasą cyfrową, z obszerną bazą dzienników i magazynów w wydaniu elektronicznym. Spółka oferuje użytkownikom bardzo atrakcyjny pakiet, łącząc treści prasowe i obszerne portfolio e-booków.

KONFERENCJE I SZKOLENIA

To platforma edukacyjna, działająca w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie, skupiająca profesjonalistów w swoich dziedzinach, których zadaniem jest przekazywanie informacji o najnowszych trendach, wymiana najlepszych praktyk oraz branżowy networking. To również centrum eventowe - miejsce wymiany poglądów, debat, spotkań z opiniotwórczymi osobami reprezentującymi różne środowiska, branże i interesy.

USŁUGI

Kancelarie RP to nowa jakość w usługach prawniczych. Ponad 200 dokumentów, przyjazny i prosty generator online oraz wysoko wyspecjalizowani prawnicy dostępni na wyciągnięcie ręki.

MMConferences to niezależny organizator warsztatów i konferencji w Polsce, który rocznie przygotowuje kilkadziesiąt projektów dedykowanych specjalistom, kadrze menedżerskiej oraz zarządom wiodących firm.

Czytaj na rp.pl

CELE

Cele Gremi Media SA

Gremi Media SA to czołowy polski wydawca zapewniający czytelnikom specjalistyczne treści biznesowe i prawnicze. Tworzymy wielokanałową platformę skupiającą się na przekazywaniu treści na wysokim poziomie w mediach onlinowych i offlinowych. Naszym celem jest zabieranie głosu w publicznej debacie na temat zmian gospodarczych, prawnych i finansowych oraz dotarcie do czytelników z najświeższymi informacjami.

Budowa od lat reputacji naszych tytułów dzięki jakości treści oraz wieloletniej historii to plan, które chcemy konsekwentnie realizować.

Jednocześnie cały czas rozwijamy naszą ofertę współpracy biznesowej w oparciu o bogaty wachlarz naszych produktów.

Misja

Misja Gremi Media SA

Naszą misją jest tworzenie wysokiej jakości treści, koncentrując się na tematyce gospodarczej i prawnej. 
Z wyprzedzeniem kierujemy informacje do liderów opinii, osób podejmujących decyzje biznesowe i tych, którzy chcą być na bieżąco. 
Opisując i komentując wydarzenia i zjawiska gospodarcze, prezentujemy wymiar globalny, krajowy i lokalny.

Chcemy nieustannie tworzyć najbardziej opiniotwórcze media w Polsce, być sprawdzonym źródłem wiedzy i informacji, na które powołują się inni. 

 

Władze

Zarząd

MACIEJ MACIEJOWSKI

Prezes Zarządu

Związany z mediami od 2000 roku, kiedy rozpoczął pracę w onet.pl. Ostanie 16 lat spędził w TVN S.A., gdzie odpowiadał między innymi za cyfrową transformację. Od 2012 roku był w Zarządzie TVN odpowiedzialny za Pion Digital.

Dołączył do Gremi w 2022 roku
2012 - 2020: Członek Zarządu TVN S.A.; Dyrektor Pionu Digital
2011 - 2012: zastępca dyrektora programowego w TVN S.A.
2008 - 2011: menadżer kanału TVN Warszawa i portalu tvnwarszawa.pl TVN S.A.
2007 - 2008: menadżer projektu w portalu TVN24.pl TVN S.A.
2004 - 2006: marketing menadżer TVN S.A.
2000 - 2004: menadżer kluczowych projektów Grupa Onet S.A.
1996-2000: Studio Filmów Animowanych w Krakowie

RADEK KUCKO

Członek Zarządu

Związany z tworzeniem i rozwojem największych portali internetowych w Polsce od 23 lat. Przez ostatnie 13 lat (2009 - 2022) pełnił funkcje Członka Zarządu Grupy Interia.pl, gdzie podlegały mu zespoły Badań i Analiz, produkty komunikacyjne z pocztą portalu oraz grupa serwisów tematycznych.

Dołączył do Gremi w 2023 roku

2009-2022: Członek Zarządu Grupy Interia.pl
2004-2022: Członek Rady Badania spółki Polskie Badania Internetu
2000-2009: Dyrektor działów Badań i Analiz, Rozwoju Produktu Reklamowego, Hostingu, BOK, w Onet.pl
2001-2004: Członek Rady Nadzorczej spółki Polskie Badania Internetu
2000-2000: CATI manager w Pracowni Badan Społecznych w Sopocie
1997-2000: Team Leader w Pracowni Badań Społecznych w Sopocie

Rada Nadzorcza

Zoltán Varga

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Zoltán Varga jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu w Pecs na Węgrzech. Podczas studiów pracował dla Dresdner Bank i Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie. W 1990 roku dołączył do zarządu Giełdy w Budapeszcie, a w 1991 roku do zarządu Credit Suisse First Boston (CSFB), gdzie pracował najpierw w Londynie, a później w Nowym Jorku. W Budapeszcie do 2001 roku jako zastępca dyrektora zarządzał działami sprzedaży i handlu.
Po 10 latach działalności w międzynarodowej i dużej przedsiębiorczości uruchomił własne inwestycje. W 2004 roku dołączył do historii sukcesu Wizz Air jako jeden z pierwszych i największy prywatny udziałowiec.
Następnie rozpoczął działalność inwestycyjną i założył grupę Central, która działa od 2004 roku na rynku węgierskim. Powstała jako firma faktoringowa, grupa rozszerzyła swoją działalność i obecnie zajmuje się także zarządzaniem wierzytelnościami i nieruchomościami oraz doradztwem finansowym.
W 2014 roku Grupa Central powiększyła się o Central Médiacsoport Zrt. (Central Media Group dawniej Sanoma Budapest), jedną z największych niezależnych spółek medialnych na Węgrzech.
Dzięki ponad 25 drukowanym tygodnikom i magazynom oraz 15 portalom internetowym portfolio mediów Central Media Group dociera do 2/3 węgierskiej populacji. Co więcej, będące pod jego kontrolą wydawnictwo należące do grupy Central Media Group znajduje się w pierwszej piątce największych wydawców na węgierskim rynku książki, zarządzając tytułami takimi jak książki o Harrym Potterze i skandynawskie kryminały. Central jest też m.in. właścicielem jednego z największych wydawnictw edukacyjnych w Polsce – Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych S.A. z siedzibą w Warszawie.
W ciągu ostatnich trzech lat Zoltán Varga był członkiem Zarządu w co najmniej 22 spółkach, członkiem Rady Nadzorczej w 3 spółkach oraz wspólnikiem lub akcjonariuszem w 74 spółkach.
W Polsce Zoltán Varga pełni funkcję członka Rady Nadzorczej Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych S.A. (od 2019 r.) oraz wcześnie był członkiem Rady Nadzorczej Premium Mobile Sp. z o.o. ( 2018 - 2021 r.) oraz Tutore Poland Sp. z o.o. (2022 - 2023).

Dyrektor Zarządzający Central International Kft, Akcjonariusza Emitenta.

Joanna Różycka-Iwan

Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej

Joanna Różycka-lwan pełni funkcję dyrektora inwestycyjnego (Chief Investment Officer) w Media Development Investment Fund (MDIF), zarządzając globalnym portfelem funduszu. Posiada wieloletnie doświadczenie w inwestowaniu, doradztwie i zarządzaniu finansami. Od dołączenia do MDIF w 2012 roku zarządzała portfelem zaangażowanych społecznie inwestycji kapitałowych i dłużnych (impact investments) w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej oraz w Azji, realizując w ostatnich latach kilka istotnych transakcji medialnych na rynku europejskim. Specjalizuje się w kształtowaniu priorytetów strategicznych, monitorowaniu wyników i zarządzaniu finansami. W okresie od lutego 2019 r. do czerwca 2024 r. zasiadała w radzie nadzorczej Eurozet sp. z o.o. Jest członkinią rady nadzorczej w Wirtualna Polska Holding S.A.
Przed dołączeniem do MDIF związana z Deloitte oraz Crido Taxand, gdzie doradzała klientom, pozyskując ponad 150 milionów euro finansowania na projekty w różnych sektorach.
Jest członkinią ACCA od 2014 roku i FCCA od 2019 roku oraz absolwentką Leadership Academy for Poland 2021. Posiada dyplomy ukończenia studiów magisterskich z zakresu finansów korporacyjnych (Szkoła Główna Handlowa) oraz stosunków międzynarodowych (Uniwersytet Warszawski).

Dyrektor ds. inwestycji w Media Development Investment Fund Inc. Media Development Investment Fund Inc. zarządza Pluralis B.V., Akcjonariuszem Emitenta.

Grzegorz Kossakowski

Sekretarz Rady Nadzorczej

Grzegorz Kossakowski posiada wieloletnie doświadczenie w działalności inwestycyjnej i zarządzaniu mediami. Pełnione przez niego funkcje w różnych przedsięwzięciach pozwoliły mu na zdobycie doświadczenia w zakresie fuzji i przejęć, finansów korporacyjnych, a także w zakresie zarządzania organizacjami medialnymi. Jego doświadczenia zawodowe obejmują również doradztwo biznesowe.
Grzegorz Kossakowski od lipca 2023 r. jest członkiem rady nadzorczej chorwackiej spółki Telegram Media Grupa d.o.o. Wcześniej Grzegorz Kossakowski związany był z grupą Eurozet, gdzie w okresie od lutego 2019 r. do października 2021 r. pełnił funkcję członka rady nadzorczej w spółce Eurozet sp. z o.o., a w okresie od marca 2022 r. do lutego 2023 r. był prezesem zarządu tej spółki, zaś w okresie od marca 2022 r. do lutego 2023 r. pełnił funkcję członka zarządu w spółce Eurozet Radio sp. z o.o. Ponadto Grzegorz Kossakowski w okresie od marca 2018 r. do października 2021 r. pełnił funkcję członka rady nadzorczej Nais sp. z o.o. Dyrektor ds. inwestycji na Europę w Media Development Investment Fund, Inc.

Dyrektor ds. inwestycji na Europę w Media Development Investment Fund Inc. Media Development Investment Fund Inc. zarządza Pluralis B.V., Akcjonariuszem Emitenta.

Harlan Mandel

Członek Rady Nadzorczej

Harlan Mandel jest doświadczonym menedżerem, który większość swojej kariery zawodowej poświęcił wspieraniu rozwoju spółek z branży niezależnych mediów na całym świecie.
Od 2011 r. Harlan Mandel jest dyrektorem generalnym (Chief Executive Officer) Media Development Investment Fund (MDIF), a wcześniej, w latach 1998-2011, pełnił funkcję zastępcy dyrektora zarządzającego w MDIF. W MDIF zarządzał inwestycjami dłużnymi i kapitałowymi w ponad 50 serwisów informacyjnych.
Przed dołączeniem do MDIF, Harlan Mandel pracował w latach 1996-1998 jako zastępca głównego radcy prawnego w Open Society Institute/Soros Foundations Network. Wcześniej praktykował prawo w biurach Morrison & Foerster w Nowym Jorku i Los Angeles.
Jest członkiem Rady Nadzorczej Pluralis B.V. (Amsterdam, Holandia), członkiem Rady Dyrektorów Mkini Group SDN BHD (Kuala Lumpur, Malezja), Scroll Media, Inc. (Nowy Jork, USA) oraz Mail & Guardian Media Limited (Johannesburg, RPA), a od czerwca 2020 r. do grudnia 2023 r. był członkiem Rady Dyrektorów Colab Tecnologia e Servicos de Internet SA (Sao Paulo, Brazylia).
Harlan Mandel uzyskał tytuł doktora prawa na Columbia University School of Law w 1989 r. oraz tytuł licencjata w dziedzinie stosunków międzynarodowych i studiów azjatyckich na University of Pennsylvania.

Dyrektor generalny Media Development Investment Fund Inc. Media Development Investment Fund Inc. zarządza Pluralis B.V., Akcjonariuszem Emitenta.

Marc Vangeel

Członek Rady Nadzorczej

Marc Vangeel jest doświadczonym menedżerem, który pracuje w branży mediów od 30 lat. Zajmował szereg stanowisk kierowniczych w podmiotach medialnych w różnych państwach. W szczególności w 1994 r. dołączył do belgijskiej grupy medialnej Concentra, gdzie pracował na wyższych stanowiskach kierowniczych, w tym jako Chief Executive Officer (CEO). W 2014 r. Concentra, wraz z inną belgijską grupą medialną, Corelio, utworzyła podmiot joint venture Mediahuis, europejski dom mediowy z aktywami w Belgii, Holandii, Irlandii, Luksemburgu i Niemczech. Marc Vangeel zajmował następnie szereg stanowisk kierowniczych w Grupie Mediahuis, w szczególności był CEO Mediahuis Nederland, a następnie CEO Mediahuis Ireland. Obecnie jest odpowiedzialny za rozwój Grupy Mediahuis.
Marc Vangeel ukończył Uniwersytet w Gandawie jako inżynier budownictwa, a następnie ukończył studia MBA oraz program Harvard Business School „Strategie dla firm medialnych”.

Paweł Rymarz

Członek Rady Nadzorczej

Paweł Rymarz jest radcą prawnym i partnerem kancelarii Rymarz, Zdort, Maruta, Wachta, Gasiński, Her i Wspólnicy sp.k.
Paweł Rymarz jest renomowanym doradcą prawnym w dziedzinie prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć oraz transakcji na rynkach kapitałowych. Jego doświadczenie obejmuje doradztwo przy największych fuzjach i przejęciach, przekształceniach i reorganizacjach korporacyjnych spółek kapitałowych, a także przy transakcjach typu private equity oraz przy publicznych ofertach papierów wartościowych, w tym realizowanych w ramach procesów prywatyzacyjnych. Uczestniczy również w kluczowych międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych z udziałem polskich podmiotów. Regularnie uzyskuje najwyższe rekomendacje i wyróżnienia w międzynarodowych i krajowych rankingach rynku prawniczego (w tym Chambers & Partners, The Legal 500, IFLR1000).
Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 25 lat zarządza jedną z najbardziej renomowanych kancelarii w Polsce, obecnie pod firmą Rymarz, Zdort, Maruta, Wachta, Gasiński, Her i Wspólnicy sp.k., a wcześniej Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k.
Jest komplementariuszem w spółkach Rymarz, Zdort, Maruta, Wachta, Gasiński, Her i Wspólnicy sp.k. oraz Shelby Partners spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Side Car Tylko sp. k., a także wspólnikiem i członkiem Zarządu w spółkach „Interaktywny Wehikuł Administracyjny" sp. z o.o. i East Studio sp. z o.o. W latach 2019–2021 był likwidatorem spółki „Polskie Zdroje" sp. z o.o. w likwidacji.

Wojciech Kostrzewa

Członek Rady Nadzorczej

Wojciech Kostrzewa jest menadżerem i przedsiębiorcą o unikatowym doświadczeniu na polskim rynku. Obecnie stoi na czele Polskiej Rady Biznesu, organizacji zrzeszającej prezesów i właścicieli największych firm w kraju. Jest również współwłaścicielem Grupy Billon, a także dominującym wspólnikiem w Wydawnictwie Pascal sp. z o.o.
Jego wieloletnia kariera zawodowa stanowi połączenie pracy w sektorze finansowym, medialnym, technologicznym oraz aktywności społecznej. W obszarze finansów zasiadał m.in. w zarządzie regionalnym Commerzbank AG na Europę Środkowo-Wschodnią (2002–2004), był prezesem (1998–2004) oraz wiceprezesem (1995–1998) zarządu BRE Banku S.A. (obecnie mBank S.A.), a także prezesem zarządu Polskiego Banku Rozwoju S.A. (1990–1995). W latach 1989–1991 pełnił funkcję doradcy ministra finansów Leszka Balcerowicza.
W sektorze medialnym z kolei był m.in. prezesem ITI Group SA (2005–2018), a także zasiadał w radzie nadzorczej TVN S.A. (2005–2017), w tym jako jej przewodniczący i wiceprzewodniczący. W latach 2020–2022 był członkiem rady nadzorczej Canal+ Polska S.A., a w latach 2007–2013 przewodniczącym rady nadzorczej Tygodnika Powszechnego sp. z o.o. Zasiadał również w radzie nadzorczej Onet.pl S.A.
Od lat zaangażowany w szereg inicjatyw środowisk przedsiębiorców, m.in. jako prezes Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (2004–2007), wiceprezydent (2007–2020) oraz członek Rady Głównej (od 2020 r.) Konfederacji Lewiatan, a także wiceprezes (2015–2019) i prezes (od 2019 r.) Polskiej Rady Biznesu.
Obecnie sprawuje funkcję przewodniczącego rady dyrektorów Billon Group Ltd. (Londyn, Wielka Brytania), do marca 2024 r. był zaś jej dyrektorem generalnym (Chief Executive Officer). Ponadto jest przewodniczącym rad nadzorczych Wydawnictwa Pascal sp. z o.o. oraz Poland Investments sp. z o.o., wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A., a także członkiem rady nadzorczej Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Na Życie ERGO Hestia S.A. Zasiada w radzie dyrektorów w Stadler Rail AG (Bussnang, Szwajcaria). Jest też prezesem zarządu WK Consult sp. z o.o., członkiem zarządu w Evox sp. z o.o. oraz komplementariuszem w Kostrzewa, Marciniak-Małecka, Evox sp. k. Ponadto pełni funkcję dyrektora w Art Polonia SL (Marbella, Hiszpania) i Cricklade Investment Ltd. (Gibraltar, Wielka Brytania). Do 2023 r. zasiadał w radzie nadzorczej Billon Solutions sp. z o.o.
Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Chrystiana Albrechta w Kilonii. Studiował także prawo na Uniwersytecie Warszawskim.

Jakub Młynarski

Członek Rady Nadzorczej

Jakub Młynarski jest analitykiem związanym z Media Development Investment Fund (MDIF). Przed dołączeniem do MDIF, doświadczenie zawodowe zdobywał w PwC Polska oraz EY Luksemburg, pracując przy sporządzaniu wycen spółek, instrumentów finansowych i aktywów, a także przy projektach obejmujących finansowe aspekty cen transferowych.
Ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest na końcowym etapie uzyskiwania stopnia CFA (Chartered Financial Analyst).

Łukasz Gasiński

Członek Rady Nadzorczej

jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, radcą prawnym, amerykańskim dyplomowanym prawnikiem oraz partnerem kancelarii Rymarz, Zdort, Maruta, Wachta, Gasiński, Her i Wspólnicy sp.k., z którą jest związany od 2002 r. (wcześniej m.in. pod firmą Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k.).
Specjalizuje się w prawie spółek i prawie papierów wartościowych. Uczestniczył w znaczących projektach prywatyzacyjnych, restrukturyzacjach przedsiębiorstw oraz publicznych transakcjach fuzji i przejęć. Doradzał również wielu wiodącym instytucjom finansowym w sprawach regulacyjnych i postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego. Regularnie uzyskuje rekomendacje i wyróżnienia w międzynarodowych rankingach rynku prawniczego (w tym Chambers & Partners, The Legal 500, IFLR1000).
Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1997). Ponadto uzyskał tytuł LLM na Uniwersytecie Columbia (2001), a także stopień doktora (2003) i doktora habilitowanego (2016) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1998-2018 wykładowca akademicki na Uniwersytecie Warszawskim. Autor ponad 40 publikacji naukowych.
Jest komplementariuszem w spółkach Rymarz, Zdort, Maruta, Wachta, Gasiński, Her i Wspólnicy sp.k., komandytariuszem w spółce Expeditions spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ASI sp. k., a także członkiem rad nadzorczych w Rymarz Zdort Maruta Kubiczek Restructuring S.A. oraz Packmann-Trading sp. o.o.