O NAS

Siedziba Gremi Media SA

Co oferujemy?

MEDIA

Rzeczpospolita to ogólnopolski dziennik ekonomiczno-prawny i jedyna w Polsce gazeta konserwatywno-liberalna. Ukazuje się sześć razy w tygodniu. W soboty jako weekendowe wydanie „Plus Minus” składające się z tekstów o charakterze cywilizacyjnym, literackim, obyczajowym i metapolitycznym.

Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” to ogólnopolski dziennik specjalistyczny, który na celowniku ma giełdę i cały rynek kapitałowy. Ukazuje się sześć razy w tygodniu.

Uważam Rze Historia to miesięcznik poświęcony nieznanym kartom historii, ciekawym postaciom z przeszłości, korzeniom nowoczesności. Ukazuje się w każdy trzeci czwartek miesiąca.

DIGITAL

rp.pl to jeden z najchętniej czytanych serwisów dzienników ogólnopolskich w kategorii Biznes-Finanse-Prawo. Użytkownicy znajdują tu najświeższe informacje z kraju i ze świata, wiadomości ekonomiczne, prawne i regionalne. Strona dostosowana jest do wszystkich urządzeń i czytników treści, a dodatkowo „Rzeczpospolitą” można czytać dzięki aplikacji mobilnej.

parkiet.com to serwis dla inwestorów i dla wszystkich oszczędzających, którzy chcą wiedzieć, jakie zyski przynoszą fundusze inwestycyjne, które obligacje kupić, jakie lokaty i ubezpieczenia przyniosą zysk. Na bieżąco relacjonujemy i komentujemy najważniejsze wydarzenia na rynkach finansowych, w tym ze spółek giełdowych. Strona dostosowana jest do wszystkich urządzeń i czytników treści.

historia.uwazamrze.pl to serwis dla osób zainteresowanych historią, nieznanymi dotąd faktami, sensacyjnymi wydarzeniami z przeszłości, poświęcony postaciom i wszystkim ważnym momentom, które wpływają na kształt obecnej polityki i ekonomii na świecie.

eKiosk to innowacyjny kiosk internetowy z prasą cyfrową, z obszerną bazą dzienników i magazynów w wydaniu elektronicznym. Spółka oferuje użytkownikom bardzo atrakcyjny pakiet, łącząc treści prasowe i obszerne portfolio e-booków.

KONFERENCJE I SZKOLENIA

To platforma edukacyjna, działająca w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie, skupiająca profesjonalistów w swoich dziedzinach, których zadaniem jest przekazywanie informacji o najnowszych trendach, wymiana najlepszych praktyk oraz branżowy networking. To również centrum eventowe - miejsce wymiany poglądów, debat, spotkań z opiniotwórczymi osobami reprezentującymi różne środowiska, branże i interesy.

USŁUGI

Kancelarie RP to nowa jakość w usługach prawniczych. Ponad 200 dokumentów, przyjazny i prosty generator online oraz wysoko wyspecjalizowani prawnicy dostępni na wyciągnięcie ręki.

MMConferences to niezależny organizator warsztatów i konferencji w Polsce, który rocznie przygotowuje kilkadziesiąt projektów dedykowanych specjalistom, kadrze menedżerskiej oraz zarządom wiodących firm.

Czytaj na rp.pl

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 850

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarow...

Lwowska rzeźba rokokowa: arcydzieła z muzeów Ukrainy na Wawelu

Na Wawelu można podziwiać ponad 20 ekspresyjnych X...

"Rzeczpospolita" i E-Kiosk nagrodzone przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców

"Rzeczpospolita" i E-Kiosk S. A. zostały nagrodzon...

„Taśmy posłanki” uznane za niewiarygodne. „Nowa Lewica postanowiła mnie utopić”

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz umorzyła spra...

Uszkodzone śmigłowce polskiego wojska. Nawałnica w woj. łódzkim

Podczas nawałnicy w województwie łódzkim uszkodzon...

Najbrzydszy pies świata wybrany. Jest „szczęśliwy, czarujący i brzydki”

Ośmioletni pekińczyk o imieniu Wild Thang wygrał w...

50 milionów dolarów od miliardera na kampanię Trumpa. Coraz więcej wpłat po procesie

Dzień po tym, jak Donald Trump został uznany winny...

Arcybiskup Marek Jędraszewski złożył rezygnację. Kuria: Zgodnie z prawem

Rezygnację z pełnionego przez ponad siedem lat urz...

Jacek Nizinkiewicz: Kaczyński przyzna się do winy przyjmując Kowalskiego do PiS

Wybrani politycy Suwerennej Polski mają przechodzi...

"Pracowita noc" dla systemu obrony powietrznej w Polsce. Komunikat wojska

„To była bardzo pracowita noc dla całego systemu o...

CELE

Cele Gremi Media SA

Gremi Media SA to czołowy polski wydawca zapewniający czytelnikom specjalistyczne treści biznesowe i prawnicze. Tworzymy wielokanałową platformę skupiającą się na przekazywaniu treści na wysokim poziomie w mediach onlinowych i offlinowych. Naszym celem jest zabieranie głosu w publicznej debacie na temat zmian gospodarczych, prawnych i finansowych oraz dotarcie do czytelników z najświeższymi informacjami.

Budowa od lat reputacji naszych tytułów dzięki jakości treści oraz wieloletniej historii to plan, które chcemy konsekwentnie realizować.

Jednocześnie cały czas rozwijamy naszą ofertę współpracy biznesowej w oparciu o bogaty wachlarz naszych produktów.

Misja

Misja Gremi Media SA

Naszą misją jest tworzenie wysokiej jakości treści, koncentrując się na tematyce gospodarczej i prawnej. 
Z wyprzedzeniem kierujemy informacje do liderów opinii, osób podejmujących decyzje biznesowe i tych, którzy chcą być na bieżąco. 
Opisując i komentując wydarzenia i zjawiska gospodarcze, prezentujemy wymiar globalny, krajowy i lokalny.

Chcemy nieustannie tworzyć najbardziej opiniotwórcze media w Polsce, być sprawdzonym źródłem wiedzy i informacji, na które powołują się inni. 

 

Władze

Zarząd

MACIEJ MACIEJOWSKI

Prezes Zarządu

Związany z mediami od 2000 roku, kiedy rozpoczął pracę w onet.pl. Ostanie 16 lat spędził w TVN S.A., gdzie odpowiadał między innymi za cyfrową transformację. Od 2012 roku był w Zarządzie TVN odpowiedzialny za Pion Digital.

Dołączył do Gremi w 2022 roku
2012 - 2020: Członek Zarządu TVN S.A.; Dyrektor Pionu Digital
2011 - 2012: zastępca dyrektora programowego w TVN S.A.
2008 - 2011: menadżer kanału TVN Warszawa i portalu tvnwarszawa.pl TVN S.A.
2007 - 2008: menadżer projektu w portalu TVN24.pl TVN S.A.
2004 - 2006: marketing menadżer TVN S.A.
2000 - 2004: menadżer kluczowych projektów Grupa Onet S.A.
1996-2000: Studio Filmów Animowanych w Krakowie

RADEK KUCKO

Członek Zarządu

Związany z tworzeniem i rozwojem największych portali internetowych w Polsce od 23 lat. Przez ostatnie 13 lat (2009 - 2022) pełnił funkcje Członka Zarządu Grupy Interia.pl, gdzie podlegały mu zespoły Badań i Analiz, produkty komunikacyjne z pocztą portalu oraz grupa serwisów tematycznych.

Dołączył do Gremi w 2023 roku

2009-2022: Członek Zarządu Grupy Interia.pl
2004-2022: Członek Rady Badania spółki Polskie Badania Internetu
2000-2009: Dyrektor działów Badań i Analiz, Rozwoju Produktu Reklamowego, Hostingu, BOK, w Onet.pl
2001-2004: Członek Rady Nadzorczej spółki Polskie Badania Internetu
2000-2000: CATI manager w Pracowni Badan Społecznych w Sopocie
1997-2000: Team Leader w Pracowni Badań Społecznych w Sopocie

Rada Nadzorcza

Zoltán Varga

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Zoltán Varga jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu w Pecs na Węgrzech. Podczas studiów pracował dla Dresdner Bank i Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie. W 1990 roku dołączył do zarządu Giełdy w Budapeszcie, a w 1991 roku do zarządu Credit Suisse First Boston (CSFB), gdzie pracował najpierw w Londynie, a później w Nowym Jorku. W Budapeszcie do 2001 roku jako zastępca dyrektora zarządzał działami sprzedaży i handlu.
Po 10 latach działalności w międzynarodowej i dużej przedsiębiorczości uruchomił własne inwestycje. W 2004 roku dołączył do historii sukcesu Wizz Air jako jeden z pierwszych i największy prywatny udziałowiec.
Następnie rozpoczął działalność inwestycyjną i założył grupę Central, która działa od 2004 roku na rynku węgierskim. Powstała jako firma faktoringowa, grupa rozszerzyła swoją działalność i obecnie zajmuje się także zarządzaniem wierzytelnościami i nieruchomościami oraz doradztwem finansowym.
W 2014 roku Grupa Central powiększyła się o Central Médiacsoport Zrt. (Central Media Group dawniej Sanoma Budapest), jedną z największych niezależnych spółek medialnych na Węgrzech.
Dzięki ponad 25 drukowanym tygodnikom i magazynom oraz 15 portalom internetowym portfolio mediów Central Media Group dociera do 2/3 węgierskiej populacji. Co więcej, będące pod jego kontrolą wydawnictwo należące do grupy Central Media Group znajduje się w pierwszej piątce największych wydawców na węgierskim rynku książki, zarządzając tytułami takimi jak książki o Harrym Potterze i skandynawskie kryminały. Central jest też m.in. właścicielem jednego z największych wydawnictw edukacyjnych w Polsce – Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych S.A. z siedzibą w Warszawie.
W ciągu ostatnich trzech lat Zoltán Varga był członkiem Zarządu w co najmniej 22 spółkach, członkiem Rady Nadzorczej w 3 spółkach oraz wspólnikiem lub akcjonariuszem w 74 spółkach.
W Polsce Zoltán Varga pełni funkcję członka Rady Nadzorczej Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych S.A. (od 2019 r.) oraz wcześnie był członkiem Rady Nadzorczej Premium Mobile Sp. z o.o. ( 2018 - 2021 r.) oraz Tutore Poland Sp. z o.o. (2022 - 2023).

Dyrektor Zarządzający Central International Kft, Akcjonariusza Emitenta.

Joanna Różycka-Iwan

Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej

Dołączyła do Gremi Media S.A. w 2022 roku.
Posiada 15-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania inwestycjami, finansami, pozyskiwania pomocy publicznej oraz doradztwie w branży medialnej. Obecnie Dyrektor Inwestycyjny w Media Development Investment Fund, w funduszu od 2012 r. Ex-Deloitte i Crido Taxand. Członek Rady Nadzorczej Eurozet sp. z o.o.
Członek ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) od 2014 r., FCCA od 2019 r. Alumna Leadership Academy for Poland 2021.

Dyrektor ds. inwestycji w Media Development Investment Fund Inc. Media Development Investment Fund Inc. zarządza Pluralis B.V., Akcjonariuszem Emitenta.

Paweł Rymarz

Członek Rady Nadzorczej

Paweł Rymarz jest radcą prawnym i partnerem kancelarii Rymarz, Zdort, Maruta, Wachta, Gasiński, Her i Wspólnicy sp.k. Paweł Rymarz jest renomowanym doradcą prawnym w dziedzinie prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć oraz transakcji na rynkach kapitałowych. Jego doświadczenie obejmuje doradztwo przy największych fuzjach i przejęciach, przekształceniach i reorganizacjach korporacyjnych spółek kapitałowych, a także przy transakcjach typu private equity oraz przy publicznych ofertach papierów wartościowych, w tym realizowanych w ramach procesów prywatyzacyjnych. Uczestniczy również w kluczowych międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych z udziałem polskich podmiotów. Regularnie uzyskuje najwyższe rekomendacje i wyróżnienia w międzynarodowych i krajowych rankingach rynku prawniczego (w tym Chambers & Partners, The Legal 500, IFLR1000). Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 25 lat zarządza jedną z najbardziej renomowanych kancelarii w Polsce, obecnie pod firmą Rymarz, Zdort, Maruta, Wachta, Gasiński, Her i Wspólnicy sp.k., a wcześniej Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k. Jest komplementariuszem w spółkach Rymarz, Zdort, Maruta, Wachta, Gasiński, Her i Wspólnicy sp.k. oraz Shelby Partners spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Side Car Tylko sp. k., a także wspólnikiem i członkiem Zarządu w spółkach „Interaktywny Wehikuł Administracyjny" sp. z o.o. i East Studio sp. z o.o. W latach 2019–2021 był likwidatorem spółki „Polskie Zdroje" sp. z o.o. w likwidacji.

Grzegorz Kossakowski

Sekretarz Rady Nadzorczej

Pan Grzegorz Kossakowski posiada wieloletnie doświadczenie w działalności inwestycyjnej i zarządzaniu mediami. Pełnione przez niego funkcje w różnych przedsięwzięciach pozwoliły mu na zdobycie doświadczenia w zakresie fuzji i przejęć, finansów korporacyjnych, a także w zakresie zarządzania organizacjami medialnymi. Jego doświadczenia zawodowe obejmują również doradztwo biznesowe.
Pan Grzegorz Kossakowski od lipca 2023 roku jest członkiem rady nadzorczej chorwackiej spółki Telegram Media Grupa d.o.o. Wcześniej Pan Grzegorz Kossakowski związany był z grupą Eurozet, gdzie w okresie od lutego 2019 r. do października 2021 r. pełnił funkcję członka rady nadzorczej w spółce Eurozet sp. z o.o., a w okresie od marca 2022 r. do lutego 2023 r. był prezesem zarządu tej spółki, zaś w okresie od marca 2022 r. do lutego 2023 r. pełnił funkcję członka zarządu w spółce Eurozet Radio sp. z o.o. Ponadto Pan Grzegorz Kossakowski w okresie od marca 2018 r. do października 2021 r. pełnił funkcję członka rady nadzorczej Nais sp. z o.o.

Dyrektor ds. inwestycji na Europę w Media Development Investment Fund Inc. Media Development Investment Fund Inc. zarządza Pluralis B.V., Akcjonariuszem Emitenta.

Grzegorz Hajdarowicz założyciel i główny akcjonariusz Gremi Media SA

GRZEGORZ HAJDAROWICZ

Członek Rady Nadzorczej

Założyciel i główny akcjonariusz Gremi
Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem, wydawca i producent filmowy
1992 – 1994: radny w Radzie Miasta Krakowa
Od 2010 Konsul Honorowy Brazylii
Obecnie:  CEO Gremi International,
Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat pełnił funkcje zarządcze i nadzorcze w szeregu spółek w stworzonej przez siebie grupie kapitałowej.

Piotr Łysek prezes zarządu Gremi Media SA

PIOTR ŁYSEK

Członek Rady Nadzorczej

Dołączył do Gremi w 2009
Obecnie: Członek Rady Nadzorczej e-Kiosk S.A., Prezes Zarządu KCI S.A., Gremi Inwestycje S.A. oraz Dragmor sp. z o.o.
Był Wiceprezesem Zarządu Gremi Media S.A. oraz Prezesem Zarządu e-Kiosk S.A. 
2013 - 2014 członek Rady Nadzorczej KCI SA. 
2010 - 2012 Doradca Zarządu Getin Holding SA.
2009 - 2014 członek Rady Nadzorczej NFI Jupiter SA. 
1993 - 2010 związany z Europejskim Funduszem Leasingowym SA.

Prezes Zarządu KCI S.A., Akcjonariusza Emitenta.

MARCUS BRAUCHLI

Członek Rady Nadzorczej

Dołączył do Gremi w 2017
Inwestor i doradca firm medialnych
Obecnie, Współzałożyciel oraz Partner Zarządzający firmą inwestycyjną North Base Media
W latach 2008 – 2012 pełnił funkcję jako redaktor wykonawczy w The Washington Post
2007 – 2008: Redaktor naczelny w The Wall Street Journal

Marc Vangeel

Członek Rady Nadzorczej

Marc Vangeel jest doświadczonym menedżerem, który pracuje w branży mediów od 30 lat. Zajmował szereg stanowisk kierowniczych w podmiotach medialnych w różnych państwach. W szczególności w 1994 r. dołączył do belgijskiej grupy medialnej Concentra, gdzie pracował na wyższych stanowiskach kierowniczych, w tym jako Chief Executive Officer (CEO). W 2014 r. Concentra, wraz z inną belgijską grupą medialną, Corelio, utworzyła podmiot joint venture Mediahuis, europejski dom mediowy z aktywami w Belgii, Holandii, Irlandii, Luksemburgu i Niemczech. Marc Vangeel zajmował następnie szereg stanowisk kierowniczych w Grupie Mediahuis, w szczególności był CEO Mediahuis Nederland, a następnie CEO Mediahuis Ireland. Obecnie jest odpowiedzialny za rozwój Grupy Mediahuis. Marc Vangeel ukończył Uniwersytet w Gandawie jako inżynier budownictwa, a następnie ukończył studia MBA oraz program Harvard Business School „Strategie dla firm medialnych”.

Harlan Mandel

Członek Rady Nadzorczej

Dołączył do Gremi Media S.A. w 2022 roku.
Harlan Mandel pracował w latach 1996-1998 r. jako zastępca głównego radcy prawnego Open Society Institute. Przed objęciem tego stanowiska praktykował prawo w kancelarii Morrison & Foerster w Nowym Jorku i Los Angeles, specjalizując się w międzynarodowych sporach sądowych, sprawach z zakresu własności intelektualnej i prawa nowych mediów.
W latach 1998 – 2011 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Zarządzającego Media Development Investment Fund, a w 2011 roku objął funkcję Dyrektora Generalnego Media Development Investment Fund

Dyrektor generalny Media Development Investment Fund Inc. Media Development Investment Fund Inc. zarządza Pluralis B.V., Akcjonariuszem Emitenta.

Paweł Rymarz, Marc Vangeel oraz Marchus Brauchli spełniają kryteria niezależności wymienione w ustawie z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, a także wykazują się brakiem rzeczywistych i istotnych powiązań z akcjonariuszem posiadającym co najmniej 5% ogólnej liczby głosów w Spółce. Pozostali Członkowie Rady Nadzorczej nie spełniają przedmiotowych kryteriów.