Ogólnopolski dziennik podzielony na grzbiety: główny ogólnoinformacyjny, gospodarczy „Ekonomia i rynek”, prawny „Prawo co dnia”. W soboty ukazuje się jako weekendowe wydanie „Plus Minus” składające się z tekstów o charakterze cywilizacyjnym, literackim, obyczajowym i metapolitycznym.
Serwisy branżowe wchodzące w skład rp.pl:
Stałą ramówkę tworzą trzy programy: „RZECZoPOLITYCE”, „RZECZoBIZNESIE” oraz „RZECZoPRAWIE”. W gronie prowadzących znajdują się znani publicyści „Rzeczpospolitej”, m.in. Bogusław Chrabota, Michał Szułdrzyński, Marcin Piasecki, Jacek Nizinkiewicz, Tomasz Pietryga, Anna Wojda.
Emisje programów odbywają się na stronie głównej rp.pl oraz kanale dziennika "Rzeczpospolita" na platformie Youtube.
Program „Prosto z Parkietu” emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 12.00. Omawia bieżące wydarzenia na giełdzie, prezentuje rozmowy z zarządzającymi i przedstawicielami rynku. W gronie prowadzących znajdują się eksperci „Parkietu”: Dariusz Wieczorek, Przemysław Tychmanowicz, Adam Roguski oraz Grzegorz Siemionczyk.
Emisje programu odbywają się na stronie głównej parkiet.com oraz kanale dziennika "Parkiet" na platformie Youtube.
Program publicystyczny prowadzony przez ekspertów (Marzena Tabor-Olszewska, Bogusław Chrabota, Michał Szułdrzyński, Michał Płociński), którzy na bieżąco analizują i komentują najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Publikowany od poniedziałku do czwartku o 17:00, każdy dzień oferuje unikalne spojrzenie i różne perspektywy, dostosowane do aktualnych tematów i wydarzeń.
Codzienny podcast o tematyce biznesowej, skierowany do przedsiębiorców i osób zainteresowanych rozwojem firmy, prowadzony przez Bartłomieja Kawałka. Nowe odcinki publikowane od poniedziałku do piątku o 7:30, poruszają praktyczne kwestie związane z prowadzeniem biznesu, innowacjami oraz strategią rozwoju.
Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko w politycznym duecie, omawiają najważniejsze wydarzenia tygodnia na scenie politycznej. Nowe odcinki, publikowane w każdy piątek o 17:00, oferują dogłębną analizę i zakulisowe informacje z krajowej polityki.
Podcast „Plus Minus” prowadzony przez Darię Chibner, w którym co tydzień o 18:00 słuchacze mogą spodziewać się przemyślanej analizy najważniejszych wydarzeń oraz ich wpływu na społeczeństwo i politykę. Nowe odcinki dostępne są w formacie audio oraz wideo, co dodaje nowy wymiar dyskusjom.
Michał Kolanko zaprasza słuchaczy do ekskluzywnego podcastu, który odsłania kulisy działań na najwyższych szczeblach władzy. Nowe odcinki publikowane co poniedziałek o 8:00, oferują głębokie wglądy w politykę prezydencką i decyzje kluczowe dla Polski.
Podcast edukacyjny prowadzony przez Joannę Ćwiek Świdecką, który porusza najważniejsze tematy związane z reformą edukacji i wyzwaniami, przed którymi stoją uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Cotygodniowe odcinki publikowane w każdą środę o 8:00, przedstawiają nowe podejścia i trendy w polskiej edukacji.
Treści redakcyjne na serwisach www są udostępniane w trzech wariantach paywalla:
Nagrania dźwiękowe (audycje) udostępnione do odsłuchu poprzez przeglądarkę www lub do pobrania przez dedykowane aplikacje na urządzenia stacjonarne i przenośne. Treści są udostępniane z wykorzystaniem technologii RSS, a przechowywanie na dedykowanych serwerach pozwala na umieszczanie ich wewnątrz treści redakcyjnych (artykułów) oraz na współdzielenie pomiędzy użytkownikami oraz w mediach społecznościowych.
Treści redakcyjne na serwisach www mogą być dopasowywane do preferencji użytkownika. Dopasowywanie to jest oparte o analizę aktywności na stronach www oraz na informacjach technicznych pochodzących z przeglądarki internetowej. Użytkownik może również samodzielnie dobierać ulubione treści korzystając z mechanizmów agregujących takich jak min. „TWOJA.RP.PL” oraz „TWÓJ PARKIET”.
Komunikaty reklamowe na serwisach www mogą być dopasowywane poprzez kategoryzację użytkowników. Kategorie mogą być określane w różny sposób i dotyczyć takich właściwości jak płeć, grupa wiekowa, zainteresowania czy intencje zakupowe. Skutkiem jest dopasowanie komunikatów reklamowych w oparciu o dostarczone informacje, w szczególności poprzez analizę jego aktywności.
Komentarze pozwalają użytkownikowi wyrazić opinię na temat wybranych, opublikowanych treści lub odniesienie się do komentarzy umieszczonych przez innych użytkowników. Umieszczanie komentarzy wymaga posiadania konta w serwisie Facebook. Komentarze są pre-moderowane co oznacza, że decyzja o publikacji komentarzy leży w gestii moderatorów danego serwisu www.
Archiwum to rodzaj serwisu www, który prezentuje płatne treści (artykuły i materiały prasowe) o charakterze archiwalnym. Treści są posegregowane według dziennych wydań przy zachowaniu ich struktury i kolejności sekcji. Przeglądanie treści w Archiwum jest możliwe przy wykorzystaniu zaawansowanej wyszukiwarki lub mechanizmu kalendarza pozwalającego na wyszukanie treści opublikowanych w konkretnym wydaniu. Do korzystania z Archiwum niezbędne jest aktywne konto na odpowiednim serwisie oraz wykupiony produkt gwarantujący dostęp do treści płatnych.
Forum to forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej. Użytkownicy forum mogą zakładać nowe wątki dyskusji, umieszczać wpisy oraz komentować istniejące wpisy. Umieszczanie wpisów wymaga rejestracji konta na forum. Wpisy na forum są post-moderowane co oznacza, że moderator może podjąć decyzję wycofaniu publikacji wpisów niezgodnych z zasadami panującymi na forum.
Newsletter polega na wysyłaniu listów elektronicznych z wybranymi treściami pod zgłoszony adres elektroniczny. W zależności od typu newslettera, treści mogą być wysyłane w różnych cyklach (np. codziennie lub raz tygodniu). Korzystanie z newslettera wymaga zgłoszenia chęci otrzymywania konkretnego newslettera oraz użycia linku aktywacyjnego wysłanego na podany adres e-mail. Użytkownik może w każdym momencie cofnąć zgodę na otrzymywanie newslettera.
Aplikacja mobilna prezentuje materiały tekstowe, graficzne i multimedialne o różnorodnej tematyce przy pomocy dedykowanych programów (Aplikacji mobilnych) na urządzeniach przenośnych (np. tablet, smartfon). Aplikacje mobilne są dostępne nieodpłatnie w dedykowanych sklepach na urządzeniach mobilnych obsługiwanych przez systemy iOS oraz Android. Dostęp do treści płatnych odbywa się poprzez zakup treści bezpośrednio w aplikacji mobilnej lub zalogowanie się kontem z aktywnym produktem gwarantujący dostęp do treści płatnych.
Dział konferencji organizuje własne konferencje i debaty z szerokim wachlarzem tematów, takich jak: rynki kapitałowe, finanse i zarządzanie, energia, nieruchomości, prawo i podatki, farmacja, IT, marketing. Tytuły Gremi stymulują również organizowanie takich debat publicznych, jak Śniadania z „Rzeczpospolitą”, podczas których przedstawiciele różnych branż omawiają ważne wydarzenia i trendy.
Dział szkoleń każdego roku gromadzi na treningach, warsztatach i szkoleniach 2000 osób – przedstawicieli średniej i wyższej kadry zarządzającej z kluczowych firm na rynku polskim i europejskim. Portfolio szkoleń obejmuje niemal wszystkie branże i obszary: energetykę, HR, IT, finanse, prawo, marketing, PR, R&D, retail, eCommerce i wiele innych. Unikalna formuła praktycy praktykom i analiza case studies, umożliwiają zdobycie cennej wiedzy opartej na doświadczeniach innych profesjonalistów.
Działalność Kancelarii RP skupia się na tworzeniu, rozwoju i koordynacji polskiej sieci firm prawniczych pod marką „Rzeczpospolita” oraz na dostarczaniu usług prawniczych online. Kancelarie RP oferuje wszechstronne rozwiązanie dla firm prawniczych i osób prywatnych. Doradztwo prawne online – wydawanie opinii prawnych i oświadczeń przez internet, dostarczając zorientowanych na klienta rekomendacji dotyczących kroków prawnych online. Internetowa baza wiedzy – zestawienie artykułów prawnych, interpelacji podatkowych, aktów prawnych.