Nasze portfolio

PRASA

Dziennik Rzeczpospolita
 • Ogólnopolski dziennik podzielony na grzbiety: główny ogólnoinformacyjny, gospodarczy „Ekonomia i rynek”, prawny „Prawo co dnia”. W soboty ukazuje się jako weekendowe wydanie „Plus Minus” składające się z tekstów o charakterze cywilizacyjnym, literackim, obyczajowym i metapolitycznym. 

 • Źródło informacji dla liderów opinii, menedżerów, profesjonalistów i osób podejmujących kluczowe decyzje biznesowe. Od lat jest uznawana za najbardziej opiniotwórcze  medium w Polsce.
 • Stałe dodatki to: „Dobra Firma”, „Nieruchomości”, „Rzeczpospolita Cyfrowa”, „Moje Pieniądze”, „Rzecz o Historii” i "Życie Regionów".
 • Najbardziej znane listy i rankingi to m.in.: Lista 500, Lista 2000, Ranking Najcenniejszych Polskich Marek i Ranking Kancelarii Prawniczych.
Gazeta Giełdy Inwestorów Parkiet
 • Ogólnopolski dziennik skoncentrowany na tematyce giełdy, rynków kapitałowych i inwestycji.
 • Skierowana do inwestorów, pracowników spółek notowanych na giełdzie, branży inwestycyjnej i innych profesjonalistów rynku finansowego.
 • Siostrzana gazeta „Rzeczpospolitej” z tekstami specjalistycznymi.
Miesięcznik Uważam Rze Historia
 • Miesięcznik o tematyce historycznej, prezentujący ciekawe pogłębione teksty historyków i ekspertów.
 • Unikalne, wysokiej jakości treści, pogłębione analizy i felietony, odkrywające karty historii Polski i świata.
 • Skierowany do wykształconych liderów opinii, ludzi o szerokich horyzontach, zainteresowanych tematyką historyczną.

Digital

Serwis rp.pl – biznes, finanse, prawo

rp.pl

 • Skierowany do użytkowników wykształconych, poszukujących informacji przydatnych w pracy, dla których ważne jest posiadanie aktualnej wiedzy dotyczącej sytuacji gospodarczo-politycznej.
 • Prezentuje kompleksowy wybór tematów od polityki przez ekonomię, biznes, prawo, nieruchomości, inwestycje z bardzo silną stroną multimedialną.
 • Serwis dostosowuje się do wszystkich urządzeń elektronicznych, tj. komputera, tabletu, telefonu.

Serwisy branżowe wchodzące w skład rp.pl:

 • CYFROWA.RP.PL - porusza tematykę z zakresu szeroko pojętej cyfryzacji. Ze strony można na bieżąco czerpać informacje o nowych technologiach, start-upach, telekomach i wszelkiego typu innowacjach. Serwis prezentuje także najnowsze gry oraz gadżety elektroniczne.
 • ENERGIANEWS.RP.PLpoświęcony branży energetycznej. Zawiera analizy i aktualne komentarze z branży. Jest miejscem, gdzie opisywane są wydarzenia dotyczące sektora energetycznego z całego świata.
 • FIRMA.RP.PLdotyczy spraw sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), będący źródłem narzędziowej i aktualnej wiedzy dla firm oraz platformą komunikacji z sektorem MSP.
 • KLIMAT.RP.PL - dedykowany ekologii, środowisku i kryzysowi klimatycznemu. Treści skupiają się wokół pięciu głównych sekcji: planeta, ludzie, trendy, technologie oraz walka o klimat. Dostarcza użytkownikom rzetelne i pogłębione informacje na temat tego w jaki sposób mogą realnie wpływać na poprawę kondycji środowiska.
 • KLUBEKSPERTÓW.RP.PL - celem klubu ekspertów „Rzeczpospolitej" jest pokazanie pełnego spektrum opinii na tematy ważne dla rozwoju polskiej gospodarki. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosiliśmy ponad 60 wybitnych polskich ekonomistów z różnych pokoleń i ośrodków akademickich (także zagranicznych) oraz o różnorodnych zainteresowaniach naukowych. Tę grupę ekspertów raz na miesiąc prosimy o opinie i komentarze dotyczące aktualnych zagadnień z zakresu szeroko rozumianej polityki gospodarczej. Takie badania opinii cenionych ekonomistów pozwalają na recenzowanie bez uprzedzeń wszelkich pomysłów, które pojawiają się w debacie publicznej, i wysuwanie nowych. 
 • LOGISTYKA.RP.PLbieżące informacje o tym, co ważnego dzieje się w branży logistycznej oraz jej otoczeniu biznesowym, mające wpływ na jej rozwój zarówno w Polsce, jak i Europie.
 • MOTO.RP.PLłączy tematykę motoryzacyjną z treściami biznesowymi i poradniczymi – skierowanymi zarówno do osób zawodowo związanych z samochodami, jak i do osób fizycznych, z których coraz większa grupa prowadzi własną działalność gospodarczą, ale jednocześnie wykorzystuje auta do celów prywatnych.
 • PIENIĄDZE.RP.PLdostarcza rzetelne porady na temat zarządzania portfelem - bez względu na to, czy są to małe czy duże budżety. Przybliża narzędzia finansowe, służące zarówno do inwestowania jak i efektywnego oszczędzania pieniędzy. Podejmuje tematykę związaną z oszczędzaniem na przyszłą emeryturę.
 • RADAR.RP.PLpodejmuje najbardziej aktualne tematy dotyczące bezpieczeństwa i przemysłu obronnego.
 • REGIONY.RP.PL - wiarygodne źródło informacji na temat tego, co dzieje się w polskich samorządach. Pokazuje rozwój Polski lokalnej cały czas wspierając rozwój samorządu terytorialnego. 
 • SUKCES.RP.PLopowiada o ludziach, którzy już ten sukces osiągnęli – nie tylko w sferze biznesowej – jak również tych, którzy aspirują do bycia człowiekiem sukcesu. Daje użytkownikowi przegląd wydarzeń kulturalnych i rozmowy z ludźmi filmu, teatru, muzyki, literatury. Opowiada o ludzkich pasjach, podróżach, modzie, czterech (i dwóch) kółkach oraz kulinariach i gadżetach.
 • TURYSTYKA.RP.PLpoświęcony jest szeroko pojętej branży turystycznej. Dostarcza profesjonalnie przygotowane informacje o polskim i zagranicznym rynku. Serwis pełni rolę głosu polskiej turystyki: popularyzuje najlepsze wzorce, inicjuje dyskusje, przekazuje komentarze, przybliża problemy środowiska.
Serwis parkiet.com

parkiet.com

 • Skierowany do szerokiego grona ludzi zainteresowanych inwestycjami, gospodarką oraz rynkiem finansowym, funkcjonowaniem i ofertą spółek i rynków. 
 • Największe forum dyskusyjne skupiające społeczność profesjonalnych inwestorów giełdowych
 • Serwis dostosowuje się do wszystkich urządzeń elektronicznych, tj. komputera, tabletu, telefonu.
Serwis historia.uwazamrze.pl

historia.uwazamrze.pl

 • Skierowany do osób  chcących poznać historyczne fakty i różne punkty widzenia na wybrane zagadnienia z przeszłości.
 • Przedstawia nieznane karty historii zarówno Polski, jak i świata oraz odkrywa ciekawe i dotąd szerzej nieomówione wydarzenia z przeszłości.
Rzeczpospolita TV

Stałą ramówkę tworzą trzy programy: „RZECZoPOLITYCE”, „RZECZoBIZNESIE” oraz „RZECZoPRAWIE”. W gronie prowadzących znajdują się znani publicyści „Rzeczpospolitej”, m.in. Bogusław Chrabota, Michał Szułdrzyński, Marcin Piasecki, Jacek Nizinkiewicz, Tomasz Pietryga, Anna Wojda.
Emisje programów odbywają się na stronie głównej rp.pl oraz kanale dziennika "Rzeczpospolita" na platformie Youtube.

Parkiet TV

Program „Prosto z Parkietu” emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 12.00. Omawia bieżące wydarzenia na giełdzie, prezentuje rozmowy z zarządzającymi i przedstawicielami rynku. W gronie prowadzących znajdują się eksperci „Parkietu”: Andrzej Stec, Dariusz Wieczorek, Przemysław Tychmanowicz, Adam Roguski oraz Grzegorz Siemionczyk.
Emisje programu odbywają się na stronie głównej parkiet.com oraz kanale dziennika "Parkiet" na platformie Youtube.

Rzecz W Tym

„Rzecz W Tym”

Omówienie najważniejszych wydarzeń dnia z kraju i ze świata. Komentarze, opinie, relacje prezentują dziennikarze i publicyści „Rzeczpospolitej” oraz zaproszeni do studia eksperci i komentatorzy. Od poniedziałku do czwartku o godzinie 17.00. Audycję prowadzi Cezary Szymanek, redaktor naczelny rp.pl.

Rzeczpospolita Audycje

„Rzeczpospolita Audycje”

Kanał prezentujący kilka autorskich formatów podcastowych. W każdy piątek Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko w audycji „Polityczne Michałki” komentują najważniejsze wydarzenia tygodnia z polskiej sceny politycznej. W piątkowym programie „Posłuchaj, Plus Minus” Michał Płociński wraz za zaproszonym gościem omawia ważne tematy społeczne, polityczne, kulturalne, które pojawiają się również na łamach magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rzeczpospolitej”. „Świat w skali makro” to szerokie spojrzenie na procesy geopolityczne; gospodarzem programu jest Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”. W audycji „O tym się mówi” dziennikarze i publicyści „Rzeczpospolitej” przyglądają się aktualnym zagadnieniom, które poruszają opinię publiczną.

Rzeczpospolita Rozmowy

„Rzeczpospolita Rozmowy”

Zapis rozmów prowadzonych codziennie w studio TV „Rzeczpospolitej”. Dziennikarze dziennika rozmawiają z politykami, prawnikami, ekonomistami oraz przedsiębiorcami w ramach formatów „Rzecz o Polityce”, „Rzecz o Prawie” i „Rzecz o Biznesie”.

eKiosk – cyfrowa prasa, e-booki, audiobooki

eKiosk

 • eKiosk sprzedaje cyfrowe wersje niemalże wszystkich dostępnych w Polsce dzienników i magazynów. Dodatkowo, ma w ofercie jeden z największych katalogów e-booków i audiobooków.
 • eKiosk utrzymuje ponad 50-procentowy udział w rynku dystrybucji cyfrowej oraz stale zwiększa kanały dystrybucji. 
 • eKiosk z sukcesem rozwija swoją ofertę, stale rozbudowując katalog publikacji. W obecnej ofercie spółka udostępnia już prawie 50 000 e-booków i ponad 500 tytułów prasowych, co czyni go największym dystrybutorem contentu cyfrowego.

Dostęp do treści www

Treści redakcyjne na serwisach www są udostępniane w trzech wariantach paywalla:

 • nieodpłatnie – do ich przeglądania niezbędna jest jedynie aktualna wersja przeglądarki www,
 • dostępne w ramach paywalla metrycznego – w każdym miesiącu (liczonym od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca) użytkownik może bezpłatnie przeczytać do 6 artykułów płatnych; po wyczerpaniu tego limitu kolejny płatny artykuł jest już zamknięty, do przeglądania tych treści niezbędna jest jedynie aktualna wersja przeglądarki www,
 • odpłatnie – do ich przeglądania niezbędne są: aktualna wersja przeglądarki www, aktywne konto na odpowiednim serwisie oraz wykupiony produkt gwarantujący dostęp do treści płatnych.

Podcasty

Nagrania dźwiękowe (audycje) udostępnione do odsłuchu poprzez przeglądarkę www lub do pobrania przez dedykowane aplikacje na urządzenia stacjonarne i przenośne. Treści są udostępniane z wykorzystaniem technologii RSS, a przechowywanie na dedykowanych serwerach pozwala na umieszczanie ich wewnątrz treści redakcyjnych (artykułów) oraz na współdzielenie pomiędzy użytkownikami oraz w mediach społecznościowych.

Dopasowanie treści

Treści redakcyjne na serwisach www mogą być dopasowywane do preferencji użytkownika. Dopasowywanie to jest oparte o analizę aktywności na stronach www oraz na informacjach technicznych pochodzących z przeglądarki internetowej. Użytkownik może również samodzielnie dobierać ulubione treści korzystając z mechanizmów agregujących takich jak min. „TWOJA.RP.PL” oraz „TWÓJ PARKIET”.

Profilowanie

Komunikaty reklamowe na serwisach www mogą być dopasowywane poprzez kategoryzację użytkowników. Kategorie mogą być określane w różny sposób i dotyczyć takich właściwości jak płeć, grupa wiekowa, zainteresowania czy intencje zakupowe. Skutkiem jest dopasowanie komunikatów reklamowych w oparciu o dostarczone informacje, w szczególności poprzez analizę jego aktywności.

Komentarze

Komentarze pozwalają użytkownikowi wyrazić opinię na temat wybranych, opublikowanych treści lub odniesienie się do komentarzy umieszczonych przez innych użytkowników. Umieszczanie komentarzy wymaga posiadania konta w serwisie Facebook. Komentarze są pre-moderowane co oznacza, że decyzja o publikacji komentarzy leży w gestii moderatorów danego serwisu www.

Archiwum

Archiwum to rodzaj serwisu www, który prezentuje płatne treści (artykuły i materiały prasowe) o charakterze archiwalnym. Treści są posegregowane według dziennych wydań przy zachowaniu ich struktury i kolejności sekcji. Przeglądanie treści w Archiwum jest możliwe przy wykorzystaniu zaawansowanej wyszukiwarki lub mechanizmu kalendarza pozwalającego na wyszukanie treści opublikowanych w konkretnym wydaniu. Do korzystania z Archiwum niezbędne jest aktywne konto na odpowiednim serwisie oraz wykupiony produkt gwarantujący dostęp do treści płatnych.

Forum

Forum to forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej. Użytkownicy forum mogą zakładać nowe wątki dyskusji, umieszczać wpisy oraz komentować istniejące wpisy. Umieszczanie wpisów wymaga rejestracji konta na forum. Wpisy na forum są post-moderowane co oznacza, że moderator może podjąć decyzję wycofaniu publikacji wpisów niezgodnych z zasadami panującymi na forum. 

Newslettery

Newsletter polega na wysyłaniu listów elektronicznych z wybranymi treściami pod zgłoszony adres elektroniczny. W zależności od typu newslettera, treści mogą być wysyłane w różnych cyklach (np. codziennie lub raz tygodniu). Korzystanie z newslettera wymaga zgłoszenia chęci otrzymywania konkretnego newslettera oraz użycia linku aktywacyjnego wysłanego na podany adres e-mail. Użytkownik może w każdym momencie cofnąć zgodę na otrzymywanie newslettera.

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna prezentuje materiały tekstowe, graficzne i multimedialne o różnorodnej tematyce przy pomocy dedykowanych programów (Aplikacji mobilnych) na urządzeniach przenośnych (np. tablet, smartfon). Aplikacje mobilne są dostępne nieodpłatnie w dedykowanych sklepach na urządzeniach mobilnych obsługiwanych przez systemy iOS oraz Android. Dostęp do treści płatnych odbywa się poprzez zakup treści bezpośrednio w aplikacji mobilnej lub zalogowanie się kontem z aktywnym produktem gwarantujący dostęp do treści płatnych.

KONFERENCJE I SZKOLENIA

Rzeczpospolita – konferencje i szkolenia

konferencje.rp.pl

Dział konferencji organizuje własne konferencje i debaty z szerokim wachlarzem tematów, takich jak: rynki kapitałowe, finanse i zarządzanie, energia, nieruchomości, prawo i podatki, farmacja, IT, marketing. Tytuły Gremi stymulują również organizowanie takich debat publicznych, jak Śniadania z „Rzeczpospolitą”, podczas których przedstawiciele różnych branż omawiają ważne wydarzenia i trendy.

Dział szkoleń każdego roku gromadzi na  treningach, warsztatach i szkoleniach 2000 osób – przedstawicieli średniej i wyższej kadry zarządzającej z kluczowych firm na rynku polskim i europejskim. Portfolio szkoleń obejmuje niemal wszystkie branże i obszary: energetykę, HR, IT, finanse, prawo, marketing, PR, R&D, retail, eCommerce i wiele innych. Unikalna formuła praktycy praktykom i analiza case studies, umożliwiają zdobycie cennej wiedzy opartej na doświadczeniach innych profesjonalistów.

USŁUGI

Kancelarie RP

Kancelarie RP

Działalność Kancelarii RP skupia się na tworzeniu, rozwoju i koordynacji polskiej sieci firm prawniczych pod marką „Rzeczpospolita” oraz na dostarczaniu usług prawniczych online. Kancelarie RP oferuje wszechstronne rozwiązanie dla firm prawniczych i osób prywatnych. Doradztwo prawne online – wydawanie opinii prawnych i oświadczeń przez internet, dostarczając zorientowanych na klienta rekomendacji dotyczących kroków prawnych online. Internetowa baza wiedzy – zestawienie artykułów prawnych, interpelacji podatkowych, aktów prawnych.