Biuro prasowe

Zmiany w Zarządzie e-Kiosk SA

Gremi Media S.A. większościowy akcjonariusz spółki e-Kiosk odwołał z funkcji Prezesa Zarządu Łukasza Pielę, powołując jednocześnie na to stanowisko Wojciecha Pawłowskiego. Jednocześnie Gremi Media S.A. powierzyła funkcję Wiceprezesa Zarządu Wojciechowi Szymczykowi. Zarząd w nowym składzie zacznie swą pracę w dniu 3 czerwca 2024 r

Wojciech Pawłowski od początku kariery związany był z branżą telekomunikacji i płatnej telewizji. W Polkomtelu, Netii i Cyfrowym Polsacie pełnił managerskie funkcje w obsłudze klienta, finansach, business intelligence, marketingu i sprzedaży. -Jestem zaszczycony i cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu e-Kiosk SA. Przed nami wiele ekscytujących wyzwań związanych z dostarczaniem unikalnych doświadczeń dla konsumentów treści z zakresu informacji, publicystyki i literatury. To dla mnie nie tylko zawodowe wyzwanie, ale także misja – szczególnie ważna w czasie szerzącej się dezinformacji i potęgowanych emocji – mówi Wojciech Pawłowski.

-Wierzę, że rosnąca rzesza odbiorców sprawdzonej informacji, czytelników książek, zasoby treści, którymi dysponujemy oraz możliwości, jakie dają współczesne rozwiązania IT i AI pozwolą sprawnie dostarczyć wymierną wartość klientom i inwestorom spółki – dodaje nowy prezes eKiosku. Pawłowski od 2016 r. odpowiadał za marketing bezpośredni, zarządzanie wartością klienta, procesy dosprzedaży, retencji i antychurn. Od 2021 r. odpowiadał kompleksowo za budowę wartości bazy klientów, budżetowanie, raportowanie i analitykę obszaru klientów masowych, portale e-commerce oraz performance marketing w Grupie Polsat Plus w zakresie marek Plus, Plush, Polsatbox i Netia. Zarządza zespołami i projektami, prowadząc do osiągania ambitnych celów biznesowych i wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz Politechniki Warszawskiej.

Wiceprezesem e-Kiosk SA, obok zasiadającej w Zarządzie Wiceprezeski Magdaleny Dulińskiej, został Wojciech Szymczyk. Jako Chief Growth Officer przejmie odpowiedzialność za rozwój ekiosk.pl, nexto.pl oraz innych produktów ecommerce. Jego głównym zadaniem będzie opracowanie i wdrożenie długoterminowej strategii wzrostu.

-Obejmując stanowisko w zarządzie e-Kiosk.pl, podkreślam znaczenie pracy zespołowej w naszej organizacji. Naszym celem jest umocnienie pozycji e-Kiosku i Nexto poprzez opracowywanie nowatorskich strategii monetyzacji serwisów i usług. To branża, która rośnie dwucyfrowo i dostrzegam ogromny potencjał marek należących do e-Kiosk - deklaruje nowy Wiceprezes spółki e-Kiosk. W ciągu dwudziestu lat kariery zawodowej Wojciech Szymczyk zdobywał doświadczenie w branżach FMCG, telekomunikacyjnej oraz kulturze i rozrywce zarządzając obszarami digitalu i e-commerce takich marek jak Marlboro (Philip Morris), Heyah (T-mobile), Netia (Polsat) i Multikino (VUE International). Przez ostatnie 3 lata pracował w roli Chief Growth Officera w Audiotece odpowiadając za obszary marketingu, e-commerce, produktu oraz business intelligence. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz Szkoły Filmowej w Łodzi.

Zarząd e-Kiosk SA

Przed dokonaniem powyższych zmian w zarządzie rezygnację z funkcji Członka Zarządu z dniem 29.05 złożył także Michał Kaczmarski.

E-Kiosk S.A. jest największym dystrybutorem e-prasy w Polsce, który skupia w jednym miejscu zarówno katalog e-prasy, ebooków jak i audiobooków. Celem spółki jest udostępnienie pełnej oferty publikacji, periodyków i książek w wersji cyfrowej. E-Kiosk rozwija też dystrybucję oprogramowania i świadczy usługi e-commerce dla wydawnictw. Do spółki należą brandy: eKiosk.pl, eGazety.pl, Nexto.pl oraz eContentLAB.pl.