Biuro prasowe

Awanse w redakcji „Rzeczpospolitej”

Tomasz Pietryga został zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. Awansowała też Anna Wojda - na szefa działu prawnego „Rzeczpospolitej”.

Zdjęcie Tomasz PietrygaZdjęcie Anna Wojda

Pietryga jest od 10 lat związany z Rzeczpospolitą. Przez osiem lat był kierownikiem działu prawa, a przez ostatnie dwa również wydawcą „Rzeczpospolitej”. Stworzył dodatek publicystyki prawnej: „Rzecz o prawie”. Wcześniej przez osiem lat był związany z „Gazetą Prawną”. Anna Wojda także jest związana z tytułem od dekady, komentując bieżące wydarzenia, głównie z zakresu podatków. Przed pracą w „Rzeczpospolitej” była szefem działu podatkowego „Gazety Prawnej”.

 - Tomasz Pietryga i Anna Wojda to doświadczeni dziennikarze, których rozwój zawodowy obserwowałem od kilku lat. Oboje pracowali, jako reporterzy, potem, jako wydawcy. Tomek prowadził zespół prawniczy we współpracy z Ewą Usowicz. Oboje maja pasję i pracowitość i już wiele doświadczenia. Ich awans to naturalny bieg ścieżki dziennikarskiej kariery - mówi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika.

Zgodnie z zestawieniem Instytutu Monitoringu Mediów, „Rzeczpospolita” to najbardziej opiniotwórcze medium 2016 roku. Z liczbą cytatów przekraczającą 6 tys. wyprzedziła m.in. Gazetę Wyborczą, RMF FM, TVN 24, Radio Zet, a także wszystkie ogólnopolskie dzienniki. Niezmiennie też w tym roku pozostaje na czele tych rankingów miesiąc do miesiąca.

Dziennikarze pełnią nowe funkcje od 26 września.