Dziennikarka „Rzeczpospolitej” jedyną laureatką z branży medialnej

Anita Błaszczak, dziennikarka ekonomiczna „Rzeczpospolitej”, podczas EFNI odebrała Nagrodę Specjalną Zarządu Konfederacja Lewiatan za „wyznaczanie standardów dziennikarstwa ekonomicznego w Polsce”. To jedyne wyróżnienie w środowisku medialnym.

– Gdy spytać osoby współpracujące z dzisiejszą nagrodzoną, najczęściej można usłyszeć, że ceni rzetelność, obiektywizm i niestrudzenie szuka tematów naprawdę ważnych dla czytelników. Nie modnych, ale ważnych – powiedział w laudacji Kuba Giedrojć, zastępca dyrektora generalnego Lewiatana. – Jej artykuły ekonomiczne cechuje nie tylko profesjonalizm, ale również zrozumiały język. To niezwykła wartość, gdy przychodzi nam opisywać tematy gospodarcze. W „Rzeczpospolitej” pisze o pracy, karierze, sytuacji kobiet, zrównoważonym rozwoju – dodał.

Nagroda została wręczona na gali, która odbyła się w trakcie Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. „Rzeczpospolita” była partnerem medialnym EFNI 2023.

„Rzeczpospolita” jest liderem opiniotwórczości w Polsce, od wielu lat znajdując się w czołówce najczęściej cytowanych mediów w kraju. Według najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów w sierpniu br. z wynikiem 3135 cytowań ponownie zajęła pierwsze miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce.

Gremi Media SA wydaje dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, „Sport”, miesięcznik „Historia Uważam Rze”, a także serwisy internetowe, tj. rp.pl, parkiet.com, sportdziennik.com, historia.uwazamrze.pl, oraz serwisy branżowe, m.in.: kobieta.rp.pl, regiony.rp.pl, zdrowie.rp.pl, edukacja.rp.pl, pieniądze.rp.pl, logistyka.rp.pl czy klimat.rp.pl. Ponadto posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk SA oraz Kancelarie RP sp. z o.o.