Biuro prasowe

Eliza Witkowska dyrektorką pionu komercyjnego Gremi Media

Eliza Witkowska od 1 września będzie pełniła obowiązki dyrektorki pionu komercyjnego w Gremi Media. Do jej zadań będzie należało operacyjne zarządzanie działami sprzedażowymi spółki.

Eliza Witkowska pozostaje jednocześnie na dotychczasowym stanowisku dyrektorki działu wsparcia sprzedaży i rozwoju biznesu. W jego obszarze znajdują się m.in. rozwój produktu reklamowego, traffic online oraz sprzedaż w modelu programatycznym. 

Eliza Witkowska związana jest z Gremi Media od ponad 10 lat, gdzie początkowo zajmowała stanowisko dyrektorki ds. wydawniczych, a następnie dyrektorki działu wsparcia sprzedaży i rozwoju biznesu. Karierę rozpoczynała w Axel Springer Polska, ostatnio pełniąc funkcję dyrektorki wydawniczej tytułów „Newsweek” i „Forbes”. Jest absolwentką stosunków gospodarczych i finansów międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej.

Gremi Media SA wydaje serwisy internetowe, z których korzysta 5,8 miliona realnych użytkowników (Gemius, lipiec 2023) oraz dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, „Sport”. Ponadto posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk SA oraz Kancelarie RP sp. z o.o. 

„Rzeczpospolita” jest liderem opiniotwórczości w Polsce, od wielu lat znajdując się w czołówce najczęściej cytowanych mediów w kraju. Według najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów w czerwcu br. z wynikiem 2991 cytowań zajęła pierwsze miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce.