Biuro prasowe

IV edycja Parkiet Challenge: poznaj najlepszych inwestorów

Jeden dzień handlu, ponad 842 transakcje, dziesięciu graczy, jeden mistrz inwestycji – 19 grudnia finałową rozgrywką zakończyła się IV edycja Gry Giełdowej Parkiet Challenge. W zaciętej walce rywalizowało ze sobą dziesięciu graczy, którym udało się najskuteczniej pomnożyć początkowy kapitał podczas czterech tygodni rankingowych. W finale na żywo w siedzibie GPW w Warszawie gracze walczyli o pulę nagród o łącznej wartości 30 000 złotych. Zwycięzcą został Emil Nowak.

Spośród ponad 1500 uczestników dziesięciu, którzy osiągnęli najwyższą stopę zwrotu, zmierzyło się w poniedziałek 19 grudnia w wielkim finale odbywającym się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Całodzienną rozgrywkę, podczas której finaliści inwestowali w kontrakty terminowe notowane na GPW, wygrał Emil Nowak i otrzymał nagrodę główną w wysokości 15 000 złotych. Kolejne miejsca zajęli: Wiesław Tatka z nagrodą o wartości 10 000 złotych i Łukasz Mucha z nagrodą 5000 złotych. 

– W tegorocznej edycji Gry Giełdowej Parkiet Challenge wzięło udział ponad 1500 realnych inwestorów. Cieszy szeroki przekrój wiekowy uczestników, a zwłaszcza grupy młodszych osób, które okazały się ambitnymi studentami z wyższych uczelni z całej Polski. To właściwy kierunek na przyszłość, jeśli chodzi o propagowanie edukacji finansowej, zarówno dla giełdy, jak i „Parkietu” – mówi Andrzej Stec, redaktor naczelny „Parkietu”.

Parkiet Challenge to nie tylko możliwość rywalizacji z innymi uczestnikami, ale także okazja do poszerzenia swojej wiedzy i doświadczenia z zakresu inwestowania. W trakcie trwania gry na łamach dziennika „Parkiet” oraz na kanale YouTube publikowane były materiały edukacyjne i ciekawe rozmowy z doświadczonymi ekspertami, które miały na celu pomóc uczestnikom w pomnożeniu początkowego kapitału, który otrzymali na początku gry. 

–  Parkiet Challenge to jedna z nielicznych okazji w Polsce, aby niemal w praktyce nauczyć się i przećwiczyć inwestowanie na giełdzie. Otrzymujemy wirtualny portfel o wartości 15 tys. zł, ale dokonujemy transakcji na rzeczywistych, realnych kursach transakcyjnych. Możemy przećwiczyć różne strategie inwestycyjne, przekuć teorię w praktykę, zarówno na rynku akcji, jak i terminowym. A na końcu mamy szansę zgarnąć atrakcyjne nagrody: finansowe lub rzeczowe – dodaje Andrzej Stec.

Laureaci Gry Giełdowej - Parkiet Challenge

Gra podzielona była na dwa etapy. W pierwszym, składającym się z czterech tygodni rankingowych, inwestorzy mogli handlować akcjami spółek z WIG20 i mWIG40. Po każdym z nich wyłonieni zostali najlepsi gracze, którzy otrzymali nagrody rzeczowe, takie jak m.in. elektryczne hulajnogi czy konsole do gier. Najlepszych dziesięć osób, które uzyskało największe stopy zwrotu, przystąpiło do II etapu finałowego walcząc o nagrodę pieniężną.

Informacje o przebiegu gry finałowej dostępne są na stronie www.parkiet.com.

Organizatorem jest dziennik Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet”.