Biuro prasowe

Jarosław Machocki nowym członkiem zarządu w Gremi Media S.A.

Jarosław Machocki nowym członkiem zarządu w Gremi Media S.A.

19 lipca Rada Nadzorcza Gremi Media S.A. (wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) zdecydowała o powołaniu Jarosława Machockiego na stanowisko członka zarządu spółki do spraw komercyjnych.  Od tej pory podlegają mu wszystkie działy sprzedaży,  a wszystkie pozostałe działy raportują bezpośrednio do prezesa zarządu Tomasza Jażdżyńskiego . Z zarządu odchodzą Maria Wysocka i Piotr Łysek, co oznacza, że od 19 lipca zarząd spółki jest dwuosobowy.

Jarosław Machocki z Gremi Media związany jest od 3 lat. Od września 2016 roku kierował działem reklamy i ogłoszeń, a od kwietnia 2017 roku, wraz z Joanną Żero, także nową strukturą analityczną BFPContentLab, która łączy know-how i narzędzia analityczne. Od 5 marca br. kierował Pionem Komercyjnym Gremi Media S.A. Zanim dołączył do Gremi Media przez 6 lat związany był z Wydawnictwem Bauer, gdzie m. in. pełnił w biurze reklamy funkcję Dyrektora Segmentu Pism Kobiecych.

- Jarek Machocki ma duży udział w sukcesach sprzedażowych, jakie odnosimy od początku roku, stąd nasza decyzja o wzmocnieniu jego pozycji w spółce. Uznaliśmy jednocześnie, że skoncentrowanie decyzyjności w pozostałych kwestiach w jednym ręku (prezesa zarządu, przyp.red.) poprawi efektywność procesu transformacji cyfrowej, jakiemu podlega spółka, mówi Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media S.A. Chciałbym też serdecznie podziękować Marii i Piotrowi, których rola w stabilizacji naszego biznesu była nieoceniona.

Maria Wysocka była wiceprezesem Gremi Media S.A. dwukrotnie - w 2013 r. i od października 2016 r.  Odpowiadała za pion wydawniczy. W przeszłości pracowała jako Chief Content Officer w GG Network SA (Grupa Naspers), związana była też z firmami IDMNet, Radiem Eska i RMF FM.

Piotr Łysek jest związany z grupą kapitałową KCI (do której należy Gremi Media S.A.) od połowy 2009 roku. Był członkiem jej rady nadzorczej, następnie został członkiem rady nadzorczej i doradcą zarządu spółki Gremi Business Communication. Był też prezesem agencji public relations ComPress, w której 50 proc. akcji ma Gremi Media.

Spółka Gremi Media S.A w I kwartale 2018 roku zanotowała 21,73 mln zł wpływów ze sprzedaży i 619 tys. zł zysku netto. Zysk EBIDTA wzrósł o 77 proc. z 1,3 do 2,3 miliona złotych.

Gremi Media S.A. wydaje „Rzeczpospolitą”, „Parkiet” i ich serwisy internetowe. Ponadto posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk S.A. i ComPress S.A., 49 proc. w spółce prowadzącej serwis Kariera.pl oraz 47 proc. w spółce MMC Conferences S.A., organizującej konferencje biznesowe.