Biuro prasowe

Łukasz Guza zastępcą szefa działu prawnego „Rzeczpospolitej”

Z początkiem marca Łukasz Guza dołączył do zespołu „Rzeczpospolitej”. Będzie pełnił obowiązki zastępcy szefa działu prawnego.

Łukasz Guza, z wykształcenia prawnik. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez ostatni rok pracował w redakcji Business Insider Polska, natomiast w latach 2005 – 2022 roku był dziennikarzem i redaktorem „Dziennika Gazety Prawnej”. Laureat stypendium Prezesa Rady Ministrów Jerzego Buzka oraz nagród m.in. Pracodawców RP, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Wielokrotny laureat nagrody dziennikarskiej Głównego Inspektora Pracy. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS, współautor publikacji książkowych z zakresu prawa pracy.

-„Rzeczpospolita” to tytuł od zawsze znany z jakościowego dziennikarstwa i wyjątkowej pozycji na rynku mediów w Polsce. Cieszę się, że będę mógł wykorzystać swoje doświadczenie w dziennikarstwie prawnym i internetowym – mówi Łukasz Guza.

– Łukasz jest kolejnym wzmocnieniem działu prawa w ostatnich miesiącach. Liczymy na jego wieloletnie doświadczenie i kompetencje cyfrowe, gdyż rozwijanie treści specjalistycznych w Internecie, jest dziś naszym głównym kierunkiem rozwoju – mówi Tomasz Pietryga, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.

„Rzeczpospolita” jest liderem opiniotwórczości w Polsce, od wielu lat znajdując się w czołówce najczęściej cytowanych mediów w kraju. Według raportu Instytutu Monitorowania Mediów z wynikiem 33 688 cytowań „Rzeczpospolita” zajęła pierwsze miejsce w rankingu ogólnym najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce w 2023 r.

Gremi Media SA wydaje dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, a także serwisy internetowe (z których korzysta ponad 6 mln realnych użytkowników, Gemius Mediapanel, luty 2024), tj. rp.pl, parkiet.com, historia.uwazamrze.pl, oraz serwisy branżowe, m.in. regiony.rp.pl, zdrowie.rp.pl, edukacja.rp.pl, pieniadze.rp.pl, logistyka.rp.pl, kobieta.rp.pl czy klimat.rp.pl. Ponadto Gremi Media posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk SA oraz Kancelarie RP sp. z o.o.