Łukasz Piela wiceprezesem zarządu e-Kiosk SA

Dotychczasowy Dyrektor Zarządzający e-Kiosk SA, Łukasz Piela, został powołany na stanowisko wiceprezesa spółki, z którą jest związany od ponad 7 lat. Jako członek zarządu będzie odpowiadał za strategiczny rozwój największego w Polsce dystrybutora e-prasy i jego trzech brandów: eKiosk.pl, eGazety.pl i Nexto.pl.

O poszerzeniu składu zarządu zadecydowała spółka Gremi Media, większościowy akcjonariusz e-Kiosku. – To była naturalna decyzja. Łukasz Piela ma unikatową wiedzę o polskim rynku e-prasy i e-książek, a przede wszystkim o jego konsumentach. Był odpowiedzialny m.in. za sprawne przejęcie przez nasz brand cyfrowej księgarni Nexto.pl w październiku 2014 roku. Jego ekspertyza i trafne decyzje biznesowe znacząco przyczyniły się do tego, że e-Kiosk konsekwentnie, od wielu lat wzmacnia swoją pozycję na rynku e-wydań – komentuje Piotr Łysek, prezes e-Kiosk SA.
Piela ma 14 lat doświadczenia pracy na rynku mediów. W latach 2013-2016 rozwijał korporacyjne portfolio e-Kiosku jako Dyrektor Handlowy, a od 2017 roku – Zarządzający. Zanim w 2010 r. dołączył do spółki, był związany m.in. z Polską Telefonią Cyfrową, operatorem sieci Era (2008-2010) i Newton Media (2003-2008). Jest absolwentem Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zarząd e-Kiosk SA jest obecnie czteroosobowy. Poza Łukaszem Pielą, zasiadają w nim także Iwona Liszka-Majkowska, Aneta Zawiślak i Piotr Łysek, prezes spółki.