Biuro prasowe

Marzena Tabor szefową redakcji online „Rzeczpospolitej”

Od 1 czerwca br. Marzena Tabor obejmie stanowisko szefowej redakcji online „Rzeczpospolitej”. Będzie odpowiedzialna za rozbudowę i zarządzanie redakcją internetową rp.pl. 

– Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do zespołu „Rzeczpospolitej”. Pozostaję w znanym mi obszarze online, ale dołączam do medium z olbrzymią tradycją, co jest dla mnie bardzo ekscytujące – mówi Marzena Tabor.

Marzena Tabor posiada 22-letnie doświadczenie w 4 największych portalach w Polsce. Pracowała między innymi w Wirtualnej Polsce i Gazeta.pl, gdzie piastowała stanowisko zastępczyni redaktora naczelnego. W Interii pełniła rolę dyrektora serwisów informacyjnych. Marzena Tabor wcześniej pracowała dla Onetu w strukturach redakcji informacyjnej, również jako jej redaktor naczelna. Współprowadziła cykl wywiadów „Ustalmy jedno”. Na początku swojej drogi zawodowej związana była z Radiem Kraków. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie ukończyła studia dziennikarskie.

– Rp.pl zbudowała dobrą pozycję w Internecie, jednak marka zobowiązuje i wierzę, że możemy zdecydowanie zwiększyć nasze zasięgi. Przyjście Marzeny Tabor do naszego zespołu to duże wzmocnienie, bo przynosi ona kompetencje i doświadczenie internetowe. Jednocześnie rozumie specyfikę i wymagania jakościowe wobec naszych publikacji – komentuje Maciej Maciejowski, prezes zarządu Gremi Media. 

– „Rzeczpospolita” to jedno z najczęściej cytowanych mediów w Polsce. Mamy świetny kontent, fantastyczny zespól redakcyjny i jasną linię. Musimy jednak przyspieszyć  w Internecie, a online to klucz do przyszłości. Stąd zmiany strukturalne i mocny kurs w tę stronę. Efekty, mam nadzieję, będą dostrzegalne bardzo szybko – mówi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”. 

Cezary Szymanek, dotychczasowy redaktor naczelny serwisu rp.pl, zostaje zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” ds. ekonomii. Andrzej Stec, redaktor naczelny „Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet” od 1 czerwca br. będzie również pełnił obowiązki dyrektora zarządzającego „Parkietem” i parkiet.com. Pełniącym obowiązki red. naczelnego rp.pl zostaje Michał Szułdrzyński. 

Gremi Media SA wydaje serwisy internetowe oraz dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, „Sport”. Ponadto posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk SA oraz Kancelarie RP sp. z o.o.  Liczba użytkowników serwisów internetowych Gremi Media wzrosła w ostatnim roku o 20%, osiągając w kwietniu 2023 roku 4,7 mln RU (Mediapanel, kwiecień ’22 i ’23).

Do pobrania

Logotypy spółki

- Gremi Media SA
- Rzeczpospolita
- Parkiet

Kontakt do
Biura Prasowego

tel.: +48 22 46 30 557
e-mail: [email protected]