Biuro prasowe

Mateusz Mikowski wzmocni dział prawa „Rzeczpospolitej”

Do działu prawa „Rzeczpospolitej” dołącza Mateusz Mikowski, który będzie zajmował się szeroko pojętym wymiarem sprawiedliwości i monitorowaniem procesu legislacyjnego. Pracę rozpocznie 1 lutego.

Mateusz Mikowski przez ostatnie sześć lat pracował w redakcji krajowej Polskiej Agencji Prasowej, gdzie m.in. relacjonował wydarzenia z dotkniętej wojną Ukrainy. Wcześniej publikował m.in. w Serwisie Samorządowym PAP. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

– Dział prawny „Rzeczpospolitej” jest od lat numerem jeden w dostarczaniu newsowych treści specjalistycznych. Sukcesywnie staramy się go wzmacniać, nastawiając się na rozwój naszych treści głównie w internecie. Mateusz, ze swoim doświadczeniem, wzmocni nasz zespół – mówi Tomasz Pietryga, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.

„Rzeczpospolita” jest liderem opiniotwórczości w Polsce, od wielu lat znajdując się w czołówce najczęściej cytowanych mediów w kraju. Według najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów z wynikiem 33,9 tys. cytowań „Rzeczpospolita” zajęła pierwsze miejsce w rankingu ogólnym najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce w 2023 r.

Gremi Media SA wydaje dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, a także serwisy internetowe (z których korzysta 7,1 mln realnych użytkowników, Gemius Mediapanel, grudzień 2023), tj. rp.pl, parkiet.com, historia.uwazamrze.pl, oraz serwisy branżowe, m.in. regiony.rp.pl, zdrowie.rp.pl, edukacja.rp.pl, pieniądze.rp.pl, logistyka.rp.pl, kobieta.rp.pl czy klimat.rp.pl. Ponadto Gremi Media posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk SA oraz Kancelarie RP sp. z o.o.