Biuro prasowe

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym tytułem prasowym w Polsce

W lutym 2023 roku „Rzeczpospolita” ponownie zajęła pierwsze miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów prasowych w kraju. Jak wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów, w ubiegłym miesiącu dziennikarze innych redakcji powoływali się na dziennik 1483 razy

Według raportu Instytutu Monitorowania Mediów „Rzeczpospolita” niezmiennie pozostała liderem opiniotwórczych tytułów prasowych – w lutym cytowana prawie 1,5 tys. razy. 

„Rzeczpospolita” to jeden z liderów prasy codziennej w Polsce. Od wielu lat znajduje się w czołówce najczęściej cytowanych mediów w kraju.

Analizę częstotliwości 30 640 cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się cytowania ze wskazaniem nazwy mediów prasowych, serwisów internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1 – 28 lutego 2023 roku.

Gremi Media SA wydaje serwisy internetowe z których korzysta ponad 4,6 miliona Realnych Użytkowników (Gemius, luty 2023) oraz dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, „Sport”. Ponadto posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk SA oraz Kancelarie RP sp. z o.o.