Biuro prasowe

Rzeczpospolita wzmacnia dział prawa

Do działu prawa dziennika Rzeczpospolita dołączyło dwoje dziennikarzy: Anna Krzyżanowska i Wojciech Tumidalski.  Obydwoje są związanie z mediami od kilkunastu lat. 

Zdjęcie Anna Krzyżanowska

Krzyżanowska jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Przez sześć ostatnich lat była związana z redakcją Dziennika Gazety Prawnej. Wcześniej pracowała w wydawnictwie prawniczym Wolters Kluwer Polska. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie nieruchomości. Pisze również o samorządach prawniczych. Za swą pracę została doceniona m.in. przez Naczelną Radę Adwokacką. Jest laureatką Złotej Wagi za rok 2016. Tumidalski również jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. W mediach pracuje od roku 1996. Karierę rozpoczął w Polskiej Agencji Prasowej,w której zajmował się najpierw tematyką oświatową, a potem wymiarem sprawiedliwości pisząc dla PAP kilka tysięcy depesz o procesach karnych, cywilnych, administracyjnych, toczonych przed sądami wszystkich instancji . W 2010 r. został laureatem Złotej Wagi a rok później Dziennikarzem Roku wybranym przez Krajową Izbę Radców Prawnych. W ostatnim czasie pełnił funkcję edytora w dziale społecznym i w newsroomie PAP.

- Jestem przekonany, że dwójka tak doświadczonych dziennikarzy pomoże nam w realizacji prowadzonych projektów redakcyjnych. Bardzo liczymy zarówno na ich wiedzę jak i kreatywność. Wierzę, że pozwoli to dodatkowo wzmocnić zespól dziennikarzy prawnych - mówi Tomasz Pietryga, zastępca Redaktora Naczelnego Rzeczpospolitej.

Zgodnie z zestawieniem Instytutu Monitoringu Mediów, „Rzeczpospolita” to najbardziej opiniotwórcze medium 2016 roku. Z liczbą cytatów przekraczającą 6 tys. wyprzedziła m.in. Gazetę Wyborczą, RMF FM, TVN 24, Radio Zet, a także wszystkie ogólnopolskie dzienniki. Niezmiennie też w tym roku pozostaje na czele tych rankingów miesiąc do miesiąca.