Biuro prasowe

Serwisy Gremi Media: 2 mln nowych użytkowników w rok

Gremi Media zanotowała dynamiczny wzrost, osiągając w listopadzie 6,45 miliona realnych użytkowników. To znaczący skok o ponad 2 miliony nowych czytelników w ciągu roku. Jeszcze dynamiczniej rosnąca liczba odsłon generowanych przez użytkowników świadczy o rosnącym zaangażowaniu społeczności korzystającej z treści Gremi Media.

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, serwisy Gremi Media zanotowały wzrost o ponad 2 miliony użytkowników, co stanowi imponujący prawie 50% wzrost realnych użytkowników. Jednak co jest równie istotne, rosnący zasięg łączy się z jeszcze większym zaangażowaniem czytelników/użytkowników, czego dowodzi 57-procentowy wzrost liczby odsłon w porównaniu do listopada ubiegłego roku.

Zasięg wśród internautów wzrósł z 13,3% do 19,7% użytkowników, którzy regularnie korzystają z treści dostarczanych przez redakcję. Znaczący skok odsłon z 20,7 mln w listopadzie 2022 na 32,3 mln w listopadzie 2023 jednoznacznie świadczy o rosnącej popularności serwisów i zaangażowaniu użytkowników.

Dodatkowo, serwis rp.pl zanotował wzrost liczby realnych użytkowników o 50% w porównaniu do listopada ubiegłego roku. Po awansie o 68 pozycji, rp.pl zajmuje 42. miejsce w rankingu najczęściej odwiedzanych witryn w Polsce.

Grupa Gremi Media odnotowała także dynamiczne wzrosty wśród użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych – realnych użytkowników o 63%, a liczby odsłon aż o 75%.

W kategorii tematycznej „Biznes, finanse, prawo” serwisy utrzymują się w pierwszej dziesiątce od 6 miesięcy, zajmując 9. miejsce z 5,4 milionami realnych użytkowników i generując przy tym ponad 22 miliony odsłon. Dodatkowo w kategorii tematycznej „Informacje i publicystyka”, Grupa Gremi Media odnotowała spektakularny wzrost o 116% w porównaniu do listopada 2022, zajmując rekordowe 16. miejsce dzięki 3,2 milionom realnych użytkowników w listopadzie 2023.

Gremi Media SA wydaje dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, miesięcznik „Historia Uważam Rze”, a także serwisy internetowe, tj. rp.pl, parkiet.com, historia.uwazamrze.pl oraz serwisy branżowe, m.in.: kobieta.rp.pl, regiony.rp.pl, zdrowie.rp.pl, sukces.rp.pl, pieniądze.rp.pl czy edukacja.rp.pl. Ponadto posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk SA oraz Kancelarie RP sp. z o.o.