Zmiany w zarządzie Gremi Media

Tomasz Jażdżyński nowym prezesem Gremi Media SA

Przyspieszenie realizacji strategicznych projektów cyfrowych i dokończenie transformacji  Gremi Media we wszechstronnego dostawcę usług i produktów to główne zadanie nowego prezesa Gremi Media SA Tomasza Jażdżyńskiego. 20 grudnia zastąpił on Dariusza Bąka, który został powołany do rady nadzorczej Gremi Media SA.

Tomasz Jażdżyński od czerwca br. był członkiem rady nadzorczej Gremi Media SA, odpowiedzialnym za wsparcie strategicznych dla całej Grupy Gremi projektów digitalowych. Ma bogate doświadczenie w branży IT i w mediach online’owych. W latach 1999-2004 r. i ponownie w latach 2008-2011 pracował w portalu Interia.pl, gdzie pełnił między innymi funkcję prezesa zarządu. Jako pierwszy prezes zarządu wprowadził na Giełdę Papierów Wartościowych dwie spółki - Interia.pl SA oraz Bankier.pl SA. Był także związany z Wirtualną Polską, gdzie pełnił funkcję dyrektora finansowego, odpowiedzialnego za restrukturyzację finansową i operacyjną spółki oraz Grupą Naspers, w której odpowiadał za wszystkie operacje mediowe i komunikacyjne.

- Najważniejsze co nas teraz czeka to trzy fundamentalne wyzwania dla naszej grupy: digital, digital i digital. W tym obszarze pan Tomasz Jażdżyński jest jedną z najbardziej kompetentnych osób w Polsce, co udowodnił w spółkach, które współtworzył i które odniosły duży sukces rynkowy. Oczekujemy, że 50 proc. przychodów Gremi Media pochodzić będzie z digitalu w perspektywie nie dłuższej, niż trzy lata, mówi Grzegorz Hajdarowicz, przewodniczący rady nadzorczej Gremi Media.

- Cieszę się, że mogę teraz z pozycji prezesa Gremi Media realizować strategiczne projekty, przede wszystkim te związane z cyfryzacją, na którą stawiamy. Dzisiaj przyszłością mediów są treści będące częścią usług lub obudowane usługami możliwymi dzięki technologii – interaktywne i intuicyjne w użyciu. Kluczowe dla kierunku rozwoju mediów są jednak kanały dotarcia definiujące sposób interakcji odbiorcy z treścią. Przez lata były nimi papier i odbiorniki radiowe czy telewizyjne, teraz to się zmienia i dostajemy zupełnie nowe możliwości dotarcia do poszczególnych grup i interakcji. Trzeba to wykorzystać mówi Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media SA.

W zarządzie Gremi Media pozostają Maria Wysocka oraz Piotr Łysek. Dariusz Bąk, jako członek rady nadzorczej Gremi Media będzie wspierał Grzegorza Hajdarowicza w realizacji dużych projektów, takich jak budowa luksusowego kompleksu wypoczynkowego w Brazylii (wspólna inwestycja Gremi  International SARL i Six Senses)  oraz projekt Gremi Park pod Krakowem, gdzie spółka Grzegorza Hajdarowicza zamierza rozwijać technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (AR i VR).

Grupa Gremi jest liderem we wprowadzaniu odważnych działań w obszarze digital. To wiodący  sprzedawca cyfrowych replik dzienników w Polsce, oferuje także ponad 550 tytułów prasowych w formacie e-wydań z poziomu aplikacji mobilne i desktop pod markami e-kiosk.pl, egazety.pl, nexto.pl, czy Plusoczytelnia. Dodatkowo Grupa posiada w ofercie jeden z największych katalogów e-booków i audiobooków zawierający około 53 tysięcy tytułów. Sprzedaż prasy i książek w wersji cyfrowej realizowana jest za pośrednictwem spółki e-Kiosk i serwisu internetowego e-kiosk.pl. e-Kiosk jest liderem na polskim rynku dystrybucji e-wydań, e-booków i audiobooków, z udziałem w rynku wynoszącym ponad 50 procent.

Gremi Media jest wydawcą dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet” (oraz ich serwisów internetowych) oraz miesięcznika „Uważam Rze Historia”. Łączny zasięg cyfrowy wszystkich publikacji wydawcy to 3 miliony użytkowników co oznacza dotarcie do 11 proc.  polskich użytkowników Internetu.

Gremi Media realizuje inne projekty wydawnicze oraz działa w kilku innych segmentach (przede wszystkim eventów biznesowych i public relations). Do grupy kapitałowej należy też kilka mniejszych spółek, a także większościowe udziały w spółkach E-Kiosk i ComPress oraz mniejszościowe w MM Conferences.

Większościowym akcjonariuszem Gremi Media (ma 84,5 proc. jej akcji) jest grupa KCI kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza, przewodniczącego rady nadzorczej Gremi Media.

W listopadzie Grupa Gremi zadebiutowała na NewConnect.