Cezary Szymanek zastępcą redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”.

To dodatkowa funkcja obok redaktora naczelnego rp.pl, którym jest od 2016 r. „Postanowiliśmy sformalizować związek internetu i papieru. A przede wszystkim podkreślić tą decyzją znaczenie online dla naszej przyszłości” – mówi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.

Cezary Szymanek jest redaktorem naczelnym rp.pl od 2016 roku. Wcześniej (od 2012 r.) był redaktorem naczelnym polskiej edycji magazynu Bloomberg Businessweek Polska. Wieloletni szef działu informacji w gospodarczym Radiu PiN. Prowadzący audycję "Gość Radia PiN" oraz „Kwadrans Po Ósmej”, czyli rozmowy polityczne w TVP 1. W Grupie ITI był zaś dyrektorem programowym serwisu tenbit.pl oraz twórcą i producentem autorskiego programu nadawanego pod taką samą nazwą na antenie TVN.  W przeszłości związany był również z RTL 7, Radiem ZET i Radiem Kolor. Szymanek jest laureatem Nagrody im. Władysława Grabskiego przyznawanej przez NBP dla najlepszego dziennikarza ekonomicznego oraz "Ostrego Pióra", wyróżnienia nadawanego przez Business Centre Club.