Biuro prasowe

Dziennik „Sport” zmienia wydawcę

Począwszy od stycznia 2021 roku ukazująca się na południu Polski gazeta sportowa będzie wydawana przez Gremi Media SA. Nowy właściciel planuje wykorzystanie nowego tytułu do zbudowania nowoczesnego ogólnopolskiego medium zajmującego się tematyką sportową.

Na bazie umów podpisanych pomiędzy spółkami Grupy Murapol a Gremi Media SA prawa do tytułu „Sport” zmienią właściciela w dniu 1 stycznia 2021 roku. Gazeta będzie wydawana w dotychczasowej formie i rozpowszechniana na tym samym obszarze co obecnie. Nowy wydawca planuje ścisłą współpracę redakcji „Sport” z redakcją dziennika „Rzeczpospolita”.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż udało się porozumieć z Grupą Murapol w zakresie warunków przejęcia przez nas wydawania dziennika „Sport”. Wsparcie biznesowe jakiego planujemy udzielić daje szansę utrzymania na rynku tego zasłużonego tytułu o 75-letniej już tradycji. – powiedział Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Gremi Media SA. – Zauważamy brak trzeźwego, opartego na twardych zasadach ekonomii spojrzenia na problemy polskiego sportu. Na bazie naszej nowej gazety a także przy wykorzystaniu wiedzy i pozycji redakcji „Rzeczpospolitej” będziemy chcieli stworzyć silny, niezależny głos w dyskusji o kondycji tej bardzo ważnej dziedziny życia. – dodał.

Nowy wydawca nie planuje przenosić siedziby redakcji dziennika a redaktorem naczelnym tytułu pozostanie Andrzej Wasik. W najbliższym czasie wzmocnieniu mają ulec działania związane z cyfrowymi mutacjami „Sportu” i jego obecnością w sieci Internet.

- Cieszę się, że to wydawnictwo Gremi Media ze swoim bogatym doświadczeniem na rynku prasowym i medialnym będzie wydawcą dziennika „Sport”. Wierzę, że przy nowym wydawcy nastąpi kolejny, ciekawy rozdział w historii ukazującej się od ponad 75 lat gazety. – powiedział Andrzej Wasik, redaktor naczelny dziennika „Sport”. - Chcemy, żeby w wersji papierowej wciąż była ważnym źródłem informacji dla wszystkich fanów sportu - zarówno wielkiego i światowego, jak i lokalnego. Czekają nas też zmiany w celu zwiększenia atrakcyjności i popularności naszej witryny internetowej. Wszystko po to, żeby po „Sport” chętnie sięgali nie tylko dotychczasowi, ale też nowi, również młodzi odbiorcy. – dodał.

„Sport” to dziennik o tematyce sportowej wydawany na południu Polski na terenie województw Śląskiego, Opolskiego, Dolnośląskiego i Małopolski. Z gazetą związana jest witryna internetowa dostępna pod adresem sportdziennik.com

Spółka Gremi Media S.A. wydaje dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, miesięcznik „Uważam Rze Historia” i ich serwisy internetowe. Ponadto posiada pakiet kontrolny w spółce e-Kiosk S.A. i 47 procent w spółce MMC Conferences S.A., organizującej konferencje biznesowe.