Biuro prasowe

E-Kiosk: przychody w górę o 12 proc. EBITDA o 14 proc.

W pierwszych trzech kwartałach 2022 roku firma e-Kiosk, do której należą platformy eKiosk.pl, eGazety.pl i Nexto.pl z prasą cyfrową i ebookami, odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 12 proc. w stosunku do ubiegłego roku, osiągając wartość 10 274 tyś. zł. Wskaźnik EBITDA wzrósł z kolei z 3 514 tyś. zł w roku ubiegłym do 4 016 tyś. zł. obecnie, co oznacza wzrost o 14 proc. rok do roku. Rentowność EBITDA osiągnęła zaś poziom 39 proc.

- W trzecim kwartale poczyniliśmy znaczne postępy w zakresie rozwoju naszej oferty dla przedsiębiorców. Mam tu na myśli przede wszystkim uruchomienie portalu poradnikbiznesu.pl, o tematyce podatkowo - księgowej, oraz rozszerzenie naszych kompetencji w zakresie marketingu internetowego pozwalające na wyjście z ofertą nowych produktów dla biznesu. Omawiany okres był udany także z punktu widzenia wyników finansowych - tu cieszy przede wszystkim rentowność oraz stabilny wzrost, który powinien doprowadzić nas do udanego zamknięcia roku - komentuje Łukasz Piela, prezes zarządu e-Kiosk S.A.

W trzecim kwartale Spółka podpisała kontrakty m.in. z Polską Agencją Prasową, Żabką Polską, Naukową i Akademicką Siecią Komputerową oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Poznaniu.

Należąca do E-Kiosk SA marka Nexto (księgarnia internetowa z audiobookami, e-bookami i e-prasą) po raz kolejny była patronem Kawiarni Literackiej w ramach XV edycji OFF Festival w Katowicach. Wydarzenia kulturalne zorganizowane w specjalnie zaaranżowanym namiocie promowały produkty z portfolio marki. 

Spółka informuje również, że w raportowanym okresie uruchomiła portal internetowy poradnikbiznesu.pl, zawierający treści o tematyce podatkowo-księgowej. Docelowo portal ma być istotnym źródłem wiedzy dla osób prowadzących działalność gospodarczą w Polsce oraz platformą dystrybucji nowych produktów dedykowanych przedsiębiorcom.

E-Kiosk S.A. jest największym dystrybutorem e-prasy w Polsce, który skupia w jednym miejscu zarówno katalog e-prasy, ebooków jak i audiobooków. Celem spółki jest udostępnienie pełnej oferty publikacji, periodyków i książek w wersji cyfrowej. E-Kiosk rozwija też dystrybucję oprogramowania i świadczy usługi e-commerce dla wydawnictw. Do spółki należą brandy: eKiosk.pl, eGazety.pl, Nexto.pl oraz eContentLAB.pl.