E-Kiosk: Zysk netto ponad dwukrotnie w górę, wpływy wzrosły o 13 proc.

W ub.r. firma E-Kiosk (kontrolowana przez Gremi Media), do której należą platformy eKiosk.pl, eGazety.pl i Nexto.pl z prasą cyfrową i ebookami oraz agencja marketingowa eContentLAB.pl, osiągnęła wzrost zysku netto z 1,45 mln zł do 3,16 mln zł. Wartość przychodów sprzedażowych osiągnęła poziom 11 573 tys. zł i była o 13 proc. wyższa niż w roku poprzednim.

- W 2020 roku byliśmy beneficjentem realizowanej od ponad dwóch lat strategii ukierunkowanej na ścisłej dyscyplinie finansowej. Skrupulatnie monitorujemy koszty, na bieżąco weryfikujemy politykę cenową, analizujemy finanse i to przynosi efekty. Najważniejszym wydarzeniem minionego roku wpływającym na gospodarkę był wybuch pandemii i z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że jako spółka byliśmy na takie wydarzenie przygotowani właśnie dzięki racjonalnej polityce finansowej prowadzonej w poprzednich okresach. Jeśli do tego dodać szybkie dostosowanie działań sprzedażowych i marketingowych do wzrostowego trendu na produkty cyfrowe, który pojawił się w wyniku epidemii - otrzymujemy przepis na dobre wyniki - komentuje Łukasz Piela, prezes zarządu e-Kiosk SA.

W minionym roku klientami spółki w obszarze prasy cyfrowej były m.in. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Izba Administracji Skarbowej, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Najwyższa Izba Kontroli i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Ponadto spółka udostępniła nową odsłonę aplikacji dla użytkowników serwisu nexto.pl. Przygotowana dla systemów iOS i Android aplikacja umożliwia korzystanie z biblioteki ebooków i e-wydań prasy. E-Kiosk uruchomił także nowy sklep internetowy dla znajdującego się w ofercie spółki, dedykowanego biurom rachunkowym i przedsiębiorcom, oprogramowania umożliwiającego prowadzenie księgowości.

Spółka informuje także, że należąca do niej agencja eContentLAB ukończyła dwa projekty technologiczne: aplikację Techmatik AR opartą m.in. na technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR), będącą nowatorskim narzędziem wsparcia sprzedaży i działań marketingowych oraz aplikację Miazga umożliwiającą realizację profesjonalnych planów treningowych bez wychodzenia z domu.

E-Kiosk S.A. jest największym dystrybutorem e-prasy w Polsce, który skupia w jednym miejscu zarówno katalog e-prasy, ebooków jak i audiobooków. Celem spółki jest udostępnienie pełnej oferty publikacji, periodyków i książek w wersji cyfrowej. E-Kiosk rozwija też dystrybucję oprogramowania i świadczy usługi e-commerce dla wydawnictw. Do spółki należą brandy: eKiosk.pl, eGazety.pl, Nexto.pl oraz eContentLAB.pl.