Ewa Szadkowska nową szefową działu prawnego w „Rzeczpospolitej”

W drugiej połowie grudnia Ewa Szadkowska dołączy do redakcji „Rzeczpospolitej”. Będzie pełniła obowiązki szefowej działu prawnego.

Ewa Szadkowska studiowała politologię na Uniwersytecie Warszawskim. Z mediami związana jest od ćwierć wieku. Przez dziesięć lat pracowała w „Życiu Warszawy” (przez większość czasu jako reporter sejmowy), kolejne pięć pełniła funkcję wiceszefowej działu „Peryskop” w tygodniku „Newsweek”. Ostatnie dziesięć lat spędziła w „Dzienniku Gazeta Prawna”, początkowo jako redaktor prowadząca tygodnik „Prawnik”, a od sześciu lat zajmowała stanowisko kierownicze działu prawnego na tzw. żółtych stronach.

– Myślę, że praca w gazecie o takiej renomie i pozycji rynkowej jak „Rzeczpospolita”, jest marzeniem każdego dziennikarza i redaktora. W moim przypadku nie bez znaczenia było też poczucie, że po dekadzie spędzonej w jednym wydawnictwie przyszła pora na zmiany i nowe wyzwania zawodowe. Propozycja z „Rzeczpospolitej” przyszła zatem w idealnym momencie. Przychodzę do redakcji, w której pracują znakomici, cenieni przez czytelników, dziennikarze. Wielu z nich zresztą miałam okazję poznać (i to z jak najlepszej strony!) wcześniej, bo przez lata nasze drogi zawodowe w różnych miejscach się przecinały. Nie mam zatem żadnych wątpliwości co do tego, że współpraca będzie nam się układała znakomicie – powiedziała Ewa Szadkowska.

– Dołączenie Ewy Szadkowskiej do zespołu działu prawnego „Rzeczpospolitej” jest kolejnym krokiem wzmacniania tej istotnej części naszego wydawnictwa. Ewa jest osobą z dużym doświadczeniem dziennikarskim i redaktorskim. Cenimy jej kompetencje. Posiada wszystkie cechy potrzebne, aby pokierować działem prawa w czasie nowych wyzwań, jakie stoją przed nami w związku z rozwojem cyfrowym „Rzeczpospolitej”. – Jednym słowem – pasuje do naszego grona - mówi Tomasz Pietryga, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.