Biuro prasowe

Łukasz Piela dalej prezesem zarządu E-Kiosk S.A.

Rada Nadzorcza e-Kiosk S.A. powołała na kolejną kadencję prezesa zarządu Łukasza Pielę oraz Magdalenę Dulińską, wiceprezes zarządu.

Łukasz Piela jest prezesem e-Kiosk SA od sierpnia 2018 roku. Ze Spółką związany od 11 lat. W latach 2013-2016 pełnił funkcję Dyrektora Handlowego. W tym czasie m.in. z sukcesem przejmował księgarnię cyfrową Nexto.pl, która zasiliła portfolio ofertowe e-Kiosk SA w październiku 2014 roku a także budował portfolio produktów dedykowanych sprzedaży korporacyjnej. Od stycznia 2017 roku był Dyrektorem Zarządzającym a od listopada 2017 Wiceprezesem Zarządu.

W poprzedniej kadencji, a więc w latach 2018 - 2021 Spółka osiągnęła wzrost przychodów z 8,9 mln zł do 12,7 mln, wzrost wskaźnika EBITDA z 1,2 mln zł do 4,7 mln zł oraz wzrost zysku netto z - 0,15 mln zł do 3,4 mln zł.

W pierwszym kwartale br. e-Kiosk wypracował przychody na poziomie 3,2 mln zł., natomiast wskaźnik EBITDA skorygowana wyniósł 1,2. zł. Daje to rekordową rentowność EBITDA dla omawianego okresu na poziomie ponad 37 proc.

Cieszę się, że nasze działania spotkały się z pozytywną oceną. Odbieram to jako wotum zaufania nie tylko dla zarządu Spółki, ale całego zespołu e-Kiosk S.A., który dzięki świetnej pracy i zaangażowaniu osiągnął znaczące wzrosty kluczowych wyników finansowych w ostatnich 3 latach. Rozwijając spółkę przywiązywaliśmy wielką wagę do racjonalnej, zdyscyplinowanej polityki finansowej i to przyniosło efekty. Mamy jasno określoną strategię, tak więc wierzę, że czekają nas kolejne dobre lata” - komentuje Łukasz Piela, prezes zarządu e-Kiosk SA.

E-Kiosk S.A. jest największym dystrybutorem e-prasy w Polsce, który skupia w jednym miejscu zarówno katalog e-prasy, ebooków jak i audiobooków. Celem spółki jest udostępnienie pełnej oferty publikacji, periodyków i książek w wersji cyfrowej. E-Kiosk rozwija też dystrybucję oprogramowania i świadczy usługi e-commerce dla wydawnictw. Do spółki należą brandy: eKiosk.pl, eGazety.pl, Nexto.pl oraz eContentLAB.pl.