Maciej Maciejowski nowym prezesem Gremi Media SA

O zmianie prezesa wydawcy dzienników „Rzeczpospolita”, „Parkiet” i „Sport” zdecydowała Rada Nadzorcza spółki. Maciej Maciejowski przez kilkanaście lat był związany z Grupą TVN. Tomasz Jażdżyński, dotychczasowy prezes Gremi Media, kierował wydawnictwem od końca 2017 r.

Maciej Maciejowski do września 2020 r. pełnił funkcje Członka Zarządu TVN SA oraz TVN Media sp. z.o.o. oraz Prezesa Zarządu TVN Digital SA Z Grupą TVN SA był związany w latach 2004–2020, pełniąc funkcje między innymi marketing menedżera odpowiedzialnego za kanały TVN24, TVN Turbo, TVN Style, TVN Meteo, kierownika kanału TVN Turbo oraz zastępcy dyrektora programowego w TVN SA. Wcześniej Maciejowski był związany z Grupą Onet.pl SA jako menedżer kluczowych projektów (2000–2004) oraz ze Studiem Filmów Animowanych w Krakowie (1996–2000).