Biuro prasowe

Nowa odsłona serwisu parkiet.com. Relacja z rynków kapitałowych na żywo nowością na stronie głównej

Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” (Gremi Media SA) uruchomiła nową wersję serwisu internetowego, dostępnego pod adresem parkiet.com. Aktualna witryna oprócz nowej szaty graficznej i platformy technologicznej CMS zyskała dedykowany komponent, pozwalający w czasie rzeczywistym śledzić relacje z najważniejszych wydarzeń na rynkach finansowych w kraju i na świecie.

Najbardziej istotne tematy opisywane, relacjonowane i analizowane przez dziennikarzy „Parkietu”, analityków i ekonomistów, w czasie rzeczywistym od rana do wieczora – to nowość serwisu parkiet.com, który zgodnie z zapowiedzią wydawcy Gremi Media jako pierwszy w kolejności po rp.pl przeszedł gruntowną przebudowę, zarówno od strony wizualnej jak i technologicznej. 

Teraz dzięki dodatkowemu komponentowi na stronie głównej, użytkownicy będą mogli śledzić niemal na żywo, informacje, opinie i komentarze do wszystkich najważniejszych wydarzeń na rynkach finansowych w kraju i na świecie. Zależy nam, aby najświeższe informacje docierały do inwestorów w jak najwygodniejszy, szybki i przejrzysty sposób – mówi Andrzej Stec, red. naczelny dziennika „Parkiet”.

Rezultatem zaawansowanych prac nad witryną jest zmiana szaty graficznej oraz layoutu. Strona główna serwisu została skrócona, co pozwoliło na wyeksponowanie i wyselekcjonowanie treści najbardziej atrakcyjnych dla czytelników. Dużym udogodnieniem jest rozbudowana tabela notowań, która obecnie została na niej wyeksponowana w formie widgetu. Rozmieszczenie, wygląd i funkcjonalności elementów narzędziowych, takich jak notowania czy wykresy zostały zoptymalizowane pod kątem wydajności oraz wygody użytkowania. Skutkuje to szybszym działaniem strony oraz jej elementów na smartfonach i tabletach korzystających z internetu mobilnego. Dużym atutem jest nowe, bardziej przejrzyste menu, które w bardziej przystępny sposób pozwala użytkownikowi na dotarcie do interesujących go treści. Dzięki uproszczonej nawigacji użytkownicy mogą w bardziej intuicyjny sposób przemieszczać się po stronie, korzystającego zarówno z urządzeń mobilnych, jak i desktopowych.

Za zmianami wizualnymi i ulepszaniami technologicznymi stoi przeniesienie strony na nowy, wielokanałowy system zarządzania treścią – CMS (Content Management System), będący narzędziem skrojonym na potrzeby wydawnictwa i jego dalszego rozwoju. Przebudowany CMS  pozwala na pracę wszystkich działów redakcji z zachowaniem wszystkich struktur produkcyjnych, począwszy od dziennikarzy, po korektę i wydawców. Finalnie tworzenie, edytowanie, a następnie publikowanie treści będzie się odbywało przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej, niezależnie od docelowych kanałów, jakimi będą serwis internetowy, aplikacja mobilna, wydanie papierowe czy archiwum.

Za nami kolejny etap prac w procesie cyfryzacji wydawnictwa, w którym z myślą o użytkownikach stawiamy na technologię. To właśnie dzięki inwestycji w technologię jesteśmy w stanie wdrażać takie projekty jak nowy serwis parkiet.com w zaledwie kilka miesięcy. Zależy nam, by nasze produkty były intuicyjne dla czytelników, jak również by pozwalały one na szybszą pracę redakcji oraz działów, które odpowiadają za tworzenie i publikację treści. Wdrożone zmiany wykorzystujące infrastrukturę nowego CMS pozwolą nam na rozwijanie serwisu zarówno w obszarze mediowym, jak i komercyjnym – mówi Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Gremi Media SA.

Autorem projektu są specjaliści Gremi Media z działu Nowe Media. Za wdrożenie odpowiadały wewnętrzne działy Nowe Media, IT oraz krakowska firma Quantoo.

Serwis parkiet.com kierowany jest do szerokiego grona osób zainteresowanych inwestycjami, gospodarką, rynkiem finansowym, a także funkcjonowaniem i ofertą spółek oraz rynków. Według badania Mediapanel w styczniu 2022 r. strona zanotowała 357,5 tys. realnych użytkowników, ponad 1,4 mln odsłon, a średni czas korzystania z serwisu przez użytkownika wyniósł 4 minuty i 43 sekundy.