Biuro prasowe

„Parkiet” najczęściej wybieranym źródłem informacji wśród inwestorów

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) przedstawiło wyniki corocznego Ogólnopolskiego Badania Inwestorów (OBI). Jego częścią jest kompleksowy przegląd źródeł, z których najchętniej korzystają polscy inwestorzy. Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, według ponad 4 tysięcy osób biorących udział w badaniu, niezmiennie zajął pierwsze miejsce w kategorii „najpopularniejsze gazety i czasopisma”.

„Wśród gazet i czasopism prym wiodą tytuły, które na tle bardziej horyzontalnej konkurencji, zdecydowanie więcej uwagi poświęcają tematom inwestycyjnym. Trzy gwiazdki dla „Parkietu” i „Pulsu Biznesu” za pojawienie się w odpowiedziach 20 proc. ankietowanych, to również utrzymanie stanu sprzed roku” – czytamy w komentarzu SII do badania OBI.

Wśród najważniejszych źródeł informacji dla inwestorów indywidualnych wysoką pozycję w zestawieniu serwisów internetowych zajął parkiet.com. Doceniono również forum parkiet.com (fora internetowe) oraz Parkiet TV (w kategorii: najpopularniejsze kanały na YouTube).

– Wysokie pozycje „Parkietu” w różnych kategoriach badania OBI to dobra informacja, bo pokazuje, że nie tylko inwestorzy instytucjonalni doceniają jakość tzw. kontentu tworzonego przez największy w Polsce newsroom gospodarczy, ale również czynią to inwestorzy indywidualni. Na bieżąco staramy się reagować i dopasować treściami do aktualnych potrzeb naszych czytelników. Na przykład według badania OBI coraz większe grono inwestorów inwestuje z myślą o emeryturze (zapewne w spółki dywidendowe), w ETF-y czy w akcje za granicą. Jedna piąta badanych miała do czynienia z kryptowalutami. Takich tematów na naszych łamach, w gazecie, w internecie czy w telewizji również jest i będzie coraz więcej – komentuje Andrzej Stec, redaktor naczelny „Parkietu”.

Wszystkie wyniki badania OBI dostępne są na stronie SII.

„Parkiet” to wydawany przez Gremi Media ogólnopolski dziennik skoncentrowanym na tematyce giełdowej, inwestycyjnej i rynku kapitałowym, będący codziennym źródłem informacji gospodarczych i finansowych. Skierowany jest do inwestorów, pracowników spółek notowanych na giełdzie, branży inwestycyjnej i innych profesjonalistów rynku finansowego. W codziennych wydaniach prezentowane są analizy specjalistów giełdowych, notowania i prognozy. 14 listopada „Parkiet” opublikował nową ofertę dla prenumeratorów na 2023 rok, która dostępna jest na stronie prenumerata.parkiet.com.