Biuro prasowe

Radar.rp.pl - ruszył nowy serwis poświęcony tematyce obronnej

Informacje, wywiady, materiały wideo, analizy i raporty przygotowane przez dziennikarzy branżowych i ekspertów - to wszystko znajdzie się w serwisie internetowym „Rzeczpospolitej” radar.rp.pl., poświęconym branży zbrojeniowej. Redaktorem prowadzącym serwisu jest Marcin Piasecki, redaktor zarządzający „Rzeczpospolitej”.

- Uruchomiliśmy oddzielny serwis obserwując jak duże zainteresowanie Czytelników budzą materiały związane z obronnością i przemysłem obronnym, publikowane w papierowym wydaniu „Rzeczpospolitej” i na portalu rp.pl, mówi Marcin Piasecki. 

Redakcja weszła we współpracę z Zespołem Badań i Analiz Militarnych (ZBiAM), wydawcą takich magazynów branżowych, jak „Wojsko i Technika”, „Lotnictwo Aviation International”, czy „Morze”. Dziennikarze tych magazynów dostarczają treści do serwisu wspólnie z doświadczonym zespołem redakcyjnym „Rzeczpospolitej” - między innymi Zbigniewem Lentowiczem, Andrzejem Łomanowskim, Markiem Kozubalem i  Arturem Bartkiewiczem, dziennikarzami od lat zajmującymi się problematyką obronności i sprawami międzynarodowymi.

Serwis radar.rp.pl podzielony jest na pięć sekcji tematycznych - Przemysł Obronny, Wojsko Polskie, Technologie, Świat i Program Wisła. W dziale Przemysł Obronny ukazują się informacje, dotyczące między innymi przetargów i zakupów w branży zbrojeniowej, sekcja Wojsko Polskie poświęcona jest  modernizacji krajowych sił zbrojnych, dział Technologie nowinkom technologicznym w wojskowości, a w sekcji Program Wisła pojawiają się informacje na temat kluczowego projektu dla rozwoju polskiej obrony powietrznej. 

- Dzięki połączeniu sił „Rzeczpospolitej” i wydawnictwa ZBiAM Czytelnicy dostają unikalny produkt na rynku podparty wiarygodnością doświadczonych dziennikarzy i ich ogromną wiedzą branżową. Radar jest cenną pigułką wiedzy dla tych, którzy interesują się obronnością. To dopiero początek - będziemy sukcesywnie rozwijać serwis, dodawać nowe elementy, uatrakcyjniać treści. Warto nas czytać, dodaje Marcin Piasecki.

Gremi Media S.A. wydaje „Rzeczpospolitą”, „Parkiet” i ich serwisy internetowe. Ponadto posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk S.A. i ComPress S.A., 49 proc. w spółce prowadzącej serwis Kariera.pl oraz 47 proc. w spółce MMC Conferences S.A., organizującej konferencje biznesowe.