Biuro prasowe

Robert Górski i Mariusz Cieślik w nowym podcaście satyrycznym „Rzeczpospolitej”

Już dziś „Rzeczpospolita” startuje z nowym podcastem satyrycznym „Górski & Cieślik. Polska od ucha do ucha”. Audycja będzie subiektywnym, autorskim przeglądem wydarzeń mijającego tygodnia, z humorem i dozą sarkazmu.

„Górski & Cieślik. Polska od ucha do ucha” to nowy podcast „Rzeczpospolitej”, którego już dziś, a także w każdy kolejny czwartek o godz. 20.00 można będzie słuchać na stronie podcasty.rp.pl oraz we wszystkich serwisach streamingowych, tj. Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Acast, na kanale „Rzeczpospolita Audycje” a także na kanale dziennika na YouTubie.
Prowadzącymi są Robert Górski, pomysłodawca serii komediowej „Ucho Prezesa”, oraz Mariusz Cieślik, stały publicysta „Rzeczpospolitej”, scenarzysta, pisarz. Audycja to satyryczne spojrzenie prowadzących na rzeczywistość, a także subiektywny przegląd wydarzeń w Polsce.

Jako duet satyryczny mieliśmy kilkunastomiesięczną przerwę. Najpierw pandemia, a potem wojna i mieliśmy przez jakiś czas wrażenie, że nie ma z czego żartować. Ale po jakimś czasie doszliśmy do wniosku, że tylko śmiech może nas uratować. Satyra towarzyszyła Polakom zawsze w najgorszej opresji. By zacytować Stanisława Bareję: gdy zabrakło amunicji, ludność walczyła satyrą. I piosenką, ale, proszę wybaczyć, śpiewać nie będziemy. Nawet w podcaście. Chociaż są opinie, że mamy lepsze głosy niż Zenek Martyniuk – mówią Robert Górski i Mariusz Cieślik. 

Oprócz wersji dźwiękowej odcinki podcastów ukażą się co tydzień w formie całokolumnowego felietonu w weekendowych wydaniach „Rzeczpospolita Plus Minus”.

Polska od ucha do ucha

W grudniu 2019 roku „Rzeczpospolita” uruchomiła studio podcastów oraz dedykowany serwis podcasty.rp.pl, gdzie dostępne są trzy kanały m.in. z rozmowami z politykami, ludźmi biznesu, sportu, tj. „Rzeczpospolita Rozmowy”, „Rzeczpospolita Audycje”, „Rzecz W Tym”.