Biuro prasowe

Rp.pl i parkiet.com z otwartym dostępem do tekstów dotyczących koronawirusa

Od 13.03 co najmniej do końca miesiąca (31.03) wszystkie teksty i materiały związane z sytuacją wystąpienia koronawirusa w Polsce są dostępne dla czytelników rp.pl oraz parkiet.com za darmo.

W związku z rosnącą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, Gremi Media (wydawca dzienników Rzeczpospolita i Parkiet oraz serwisów rp.pl i parkiet.com) udostępnia wszystkie teksty dotyczące wirusa COVID-19 za darmo.

„Przestrzeganie zasad higieny, ograniczenie kontaktów i zdrowy rozsądek, takie działania oraz zachowania są nam w tej chwili bardzo potrzebne. Chcemy w ten sposób pomóc w zachowaniu tego ostatniego, dając powszechny i bezpłatny dostęp do rzetelnych, rzeczowych i ważnych treści dotyczących sytuacji związanych z wystąpieniem koronawirusa w Polsce. Treści nie tylko informacyjnych, opisujących przebieg wydarzeń, ale również poradnikowych dla przedsiębiorców, menedżerów, uczestników rynku finansowego” – mówi Cezary Szymanek, redaktor naczelny rp.pl.

Dodatkowo, w trosce o bezpieczeństwo pracowników i zapraszanych gości, redakcja podjęła decyzję, że co najmniej na dwa tygodnie (do 27.03) zawiesza produkcję audycji w ramach podcastów Rzeczpospolitej, a wszystkie rozmowy prowadzone na żywo w porannych programach telewizyjnych będą się odbywać za pośrednictwem łącz wideo. W zależności od sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa, wydawca będzie podejmował kolejne decyzje.

Spółka Gremi Media S.A. wydaje dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, miesięcznik „Uważam Rze Historia” i ich serwisy internetowe. Ponadto posiada pakiet kontrolny w spółce e-Kiosk S.A. i 47 procent w spółce MMC Conferences S.A., organizującej konferencje biznesowe.