Ruszył nowy serwis „Rzeczpospolitej” - logistyka.rp.pl

Dziennik „Rzeczpospolita” uruchomił serwis, poświęcony branży logistycznej - logistyka.rp.pl. Czytelnicy znajdą tu między innymi informacje o trendach w branży transportowej, zmianach w prawie, innowacyjnych rozwiązaniach z sektora TSL (Transport- Spedycja-Logistyka) oraz opinie ekspertów i sylwetki zarządzających firmami z branży. Redaktorami prowadzącymi serwis są Robert Przybylski i Wojciech Romański, doświadczeni dziennikarze „Rzeczpospolitej”, od lat zajmujący się problematyką transportu i logistyki.

Logistyka jest jednym z kluczowych sektorów gospodarki i co bardzo istotne jej barometrem, wyczuwającym nadciągający kryzys lub boom. Udział transportu i logistyki w PKB Polski od momentu wstąpienia do Unii Europejskiej według różnych badań wzrósł do prawie 20 proc., a udział naszego kraju w tonażu przewiezionych ładunków w Europie sięga 25 proc., co daje nam od wielu lat pozycję jednego z liderów na rynku.

Tematyka sektora TSL od zawsze była obecna na łamach  „Rzeczpospolitej”, zarówno na stronach ekonomicznych, jak i cyklicznego dodatku „Logistyka Transport Spedycja”. Dzięki serwisowi logistyka.rp.pl informacje, dotyczące tego dynamicznie rozwijającego się sektora będą jeszcze bardziej wyeksponowane i jeszcze lepiej sprofilowane.

- Serwis logistyka.rp.pl to rzetelne źródło wiedzy o najnowszych trendach w branży, regulacjach prawnych i rozwoju rynku transportowo-logistycznego. Kierowany do branży logistycznej oraz jej klientów oferuje pełne kompendium wiedzy: od transportu po dział prawny, od logistyki kontraktowej po magazyny, mówi Robert Przybylski, redaktor serwisu logistyka.rp.pl.

Serwis podzielony jest na pięć sekcji tematycznych - Transport, Magazyny, Logistyka Kontraktowa, Prawo i Ludzie, dedykowanych konkretnym grupom odbiorów.

- To branża, która jako jedna z pierwszych wyczuwa zmiany koniunktury i dlatego sama w sobie jest bardzo ciekawa. A bez sprawnie działających łańcuchów dostaw zacina się cała gospodarka, coraz częściej funkcjonująca w systemie just in time. Dlatego serwis logistyka.rp.pl może być ciekawym źródłem wiedzy i informacji dla wszystkich interesujących się nie tylko transportem czy magazynowaniem, ale całą gospodarką, mówi Wojciech Romański, redaktor serwisu logistyka.rp.pl.

Intencją pomysłodawców serwisu jest zgromadzenie wokół niego kluczowych graczy na rynku (dostawców usług, ich klientów, producentów rozwiązań IT, deweloperów powierzchni magazynowych, importerów sprzętu itp.) i mniejszych firm, tak, by logistyka.rp.pl stała się podstawowym źródłem wiedzy o branży i swoistym łącznikiem między firmami. Autorami serwisu są doświadczeni dziennikarze „Rzeczpospolitej”, zajmującymi się branżą TSL, nieruchomościami, prawem i nowymi technologiami - Robert Przybylski, Adam Woźniak, Adam Roguski, Aneta Gawrońska, Danuta Walewska, Michał Duszczyk i inni.

- Naszym celem jest bycie medium pierwszego wyboru dla profesjonalistów z branży, jak i osób zainteresowanych tematyką TSL - mówi Cezary Szymanek, redaktor naczelny rp.pl.

Już w lipcu pod patronatem „Rzeczpospolitej” i serwisu logistyka.rp.pl odbędzie się pierwsze Spotkanie Liderów Branży TSL. Wezmą w nim udział menedżerowie, przedstawiciele władz i eksperci związani z branżą.

Gremi Media S.A. wydaje „Rzeczpospolitą”, „Parkiet” i ich serwisy internetowe. Ponadto posiada pakiet kontrolny w spółce e-Kiosk S.A., 49 proc. w spółce prowadzącej serwis Kariera.pl oraz 47 proc. w spółce MMC Conferences S.A., organizującej konferencje biznesowe.