Biuro prasowe

„Rzeczpospolita” i Kancelarie RP ruszają z nowym podcastem dla przedsiębiorców

29 listopada sieć prawna Kancelarie RP we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita” ruszają z cyklicznym podcastem dla przedsiębiorców „Prawo w firmie”. Premiera o godz. 12.00 na podcasty.rp.pl oraz w najpopularniejszych platformach streamingowych.

Podcast „Prawo w firmie” to dedykowane przedsiębiorcom 15-minutowe programy, emitowane we wtorki – dwa razy w miesiącu. Tematyka poruszana podczas nagrania ma charakter porad prawnych, opartych na analizie przykładowych problemów. Głównym celem jest przekazywanie wiedzy w sposób przejrzysty i zrozumiały, w formie, która pozwala na korzystanie z tej wiedzy w dowolnej chwili i w maksymalnie przyjazny dla odbiorców sposób. Audycji słuchać można na podcasty.rp.pl na kanale „Rzeczpospolita Audycje”, YouTubie dziennika, a także w serwisach streamingowych, tj. Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Acast, Stitcher. Emisja kolejnego odcinka planowana jest na wtorek 13 grudnia.

– Naszym celem jest tłumaczenie w prosty sposób skomplikowanych zagadnień prawnych, z którymi muszą na co dzień mierzyć się przedsiębiorcy. Stąd dużo uwagi poświęcamy temu, by przekaz był zrozumiały, a przekazywane informacje miały jak najbardziej praktyczny wymiar. Z naszej strony wymaga to oczywiście odpowiedniego przygotowania ekspertów do nagrań. Wierzymy, że taka forma ułatwi naszym odbiorcom korzystanie z tej wiedzy w dużo łatwiejszy sposób, bez niepotrzebnego poświęcania czasu. Porady są bowiem stosunkowo krótkie. Można też będzie je wysłuchać w dowolnym momencie i miejscu – przekonuje Marek Kutarba, wiceprezes spółki Kancelarie RP. 

Podcast powstaje we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita” i publikowany jest w jego głównych kanałach streamingowych. Promowany jest zarówno w mediach społecznościowych dziennika, jak i mediach społecznościowych Kancelarii RP.