Biuro prasowe

„Rzeczpospolita Życie Regionów” od 25 marca w nowej odsłonie

Od 25 marca „Rzeczpospolita Życie Regionów” będzie ukazywało się w głównym grzbiecie dziennika „Rzeczpospolita” co poniedziałek. Równolegle redakcja pracuje nad zmianami w serwisie.

- W odpowiedzi na głosy naszych Czytelników wracamy do głównego grzbietu i ogólnopolskiego nakładu. Obserwując zmieniające się trendy stawiamy też na rozwój serwisu regiony.rp.pl. Od blisko czterech lat na łamach „Rzeczpospolitej Życie Regionów” przybliżamy Czytelnikom co dzieje się w miastach i regionach. Nadal naszym najważniejszym celem jest wspieranie idei i rozwoju samorządu terytorialnego.  Wraz z rozwojem serwisu chcemy dostarczać jeszcze więcej bieżących informacji ważnych zarówno dla samorządowców, jak i mieszkańców całej Polski, mówi Hanna Wawrowska, autorka i szef projektu „Rzeczpospolita Życie Regionów”.

W nowej odsłonie znajdzie się m.in.: 

  • temat numeru, 
  • rozmowa numeru,
  • prawo dla samorządów,
  • widziane z regionu,
  • opinie dla Życia Regionów oraz Kalendarium Życia Regionów.

W pierwszym wydaniu w nowej formule rozmawiamy z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim o sporze wokół karty LGBT oraz o tym, ile stracą samorządy na nowych obietnicach PiS. Koszty nowej piątki PiS dla samorządów analizujemy również w Temacie numeru, a w sekcji Prawo dla samorządów piszemy o możliwościach otrzymania wsparcia na inwestycje drogowe. W Kalendarium „Życia Regionów” przeczytamy aż o siedmiu najważniejszych w nadchodzących dniach wydarzeniach, wytypowanych przez redakcję.

Projekt „Rzeczpospolita Życie Regionów” został uruchomiony w maju 2015 roku. Od początku istnienia wspiera idee i rozwój samorządu terytorialnego. Na swoich łamach porusza bieżące, ważne dla samorządu, tematy oraz informuje czytelników w całej Polsce o tym co dzieje się w poszczególnych częściach kraju. Jako organizator ważnych dla środowiska samorządowego debat oraz wydarzeń jest istotną platformą regionalnej komunikacji. 

Autorką i szefem projektu „Rzeczpospolita Życie Regionów” jest Hanna Wawrowska. Redaktorami prowadzącymi są  Andrzej Krakowiak  i Wojciech Romański. Sekcją „Prawo dla samorządów” zajmuje się Marek Kobylański, a za sekcję kulturalną odpowiada Jacek Cieślak. Kierownikiem projektu jest Irmina Zakrzewska.